اوباما: آمریکایی ها از هر نژاد از حمله به پلیس خشمگین هستند

اوباما: آمریکایی ها از هر نژاد از حمله به پلیس خشمگین هستند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا که قرار است این هفته به دالاس، محل تیراندازی و قتل پنج افسر پلیس سفر کند، وارد اسپانیا شد.

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا که قرار است این هفته به دالاس، محل تیراندازی و قتل پنج افسر پلیس سفر کند، وارد اسپانیا شد. آقای اوباما پس از حوادث دالاس تصمیم گرفت تا مدت این سفر از پیش تعیین شده را کوتاه کند. این نخستین سفر رئیس دولت آمریکا پس از ۱۵سال به اسپانیا است.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پیش از ترک ورشو، پایتخت لهستان به سوی اسپانیا در جمع خبرنگاران حاضر در نشست ناتو گفت: «به اندازه ای که این هفته دردناک بود، من سرسختانه باور دارم که [جامعه]آمریکا چنان که برخی می گویند گسسته نیست. آمریکایی ها از هر نژاد و تبار، به حق درخصوص حملات نابخشودنی علیه پلیس خشمگین هستند؛ چه در دالاس باشد، چه در هر جای دیگر.»

آقای اوباما همچنین درباره قتل دو جوان سیاه پوست به ضرب گلوله پلیس، با اشاره به اینکه هنوز جزئیات این رویدادها روشن نیست، یادآور شد درون خودروی یکی از مقتولان سلاح کشف شده و دلیل این رویداد بوده است.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا گفت: «ما نمی توانیم این موضوع را نادیده بگیریم و وانمود کنیم که به نوعی این موضوع سیاسی است یا رئیس جمهوری دارد دستور کار سیاسی خود را پیش می برد. سلاح، عاملی موثر است. تنها عامل نیست ولی یک عامل موثر برای افزایش تنش میان پلیس و خرده جوامع است.»

همزمان در دالاس، شهروندان یاد ۵ افسر پلیس را که در تیراندازی روز پنجشنبه به قتل رسیدند گرامی داشتند. گروهی نیز با تجمع در برابر مقر اصلی پلیس شهر، به خواندن آوازی دست جمعی در ستایش صلح پرداختند. این ابراز همدردی در حالی است که پس از تیراندازی در دالاس، در هیوستن، میسوری و جورجیا نیز حملاتی به پلیس گزارش شد.

Incredible turnout came in support of our officers. pic.twitter.com/ofEy7QX5k5

— Dallas Police Depart (@DallasPD) July 8, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس دالاس هشدار امنیتی دریافت کرد

وزیر امنیت داخلی آمریکا: فرد مظنون به تیراندازی دالاس تنها عامل این حادثه بوده است

مقامات آمریکایی می‌گویند بایدن به دنبال تشویق اسرائیل به کاهش تنش‌ها است