مراسم گاوبازی در اسپانیا دو قربانی گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مراسم گاوبازی در اسپانیا دو قربانی گرفت

در جریان چندین مراسم سنتی گاوبازی در اسپانیا روز شنبه دو نفر جان باختند و دست کم پنج نفر زخمی شدند. یکی از جان باختگان ویکتور باریو، یک گاوباز حرفه ای بود که در جریان مراسم گاوبازی سنتی در شهر ترئول واقع در بخش خودمختار آراگون در شرق اسپانیا مورد حمله گاوی خشمگین قرار گرفت.

صحنه مرگ این گاوباز حرفه ای به طور مستقیم از تلویزیون اسپانیا پخش شد.

همزمان با این حادثه در روستای «پدرِگوئر» در جنوب شرقی اسپانیا نیز یک شهروند اسپانیایی در جریان مراسم دواندن گاوها جان خود را از دست داد. گفته می شود شاخ یکی از گاوها در ریه و قلب این مرد ۲۸ ساله فرو رفته است.

سام میلیگان، یکی از شرکت کنندگان در مراسم گاوبازی که اهل فیلادلفیای آمریکا است، می گوید: «من وسط مسیر عبور گاوها و درست قبل از رسیدن آنها قرار گرفتم و در نتیجه چندین جای پا بر روی پشتم افتاده است ولی به جز آن حالم خوب است.»

بسیاری از شهرها و روستاهای اسپانیا هر سال اقدام به برگزاری مراسم و جشنواره هایی با حضور گاوها می کنند و ماجراجویان و گردشگران زیادی از این مراسم دیدن می کنند.

بنا به آمار رسمی، ۱۸۶۸ مراسم گاوبازی سنتی با شرکت گاوبازان حرفه ای در سال ۲۰۱۴ در اسپانیا برگزار شده و حدود شش میلیون نفر به تماشای آنها پرداخته اند.

مدافعان حقوق حیوانات در اسپانیا به برگزاری مراسم گاوبازی در این کشور معترض هستند.