سخنان نامزد نخست وزیری بریتانیا در مورد مادر بودن جنجال برانگیز شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سخنان نامزد نخست وزیری بریتانیا در مورد مادر بودن جنجال برانگیز شد

سخنان آندریا لدسام، یکی از دو نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا در مورد سهم بیشتر او در آینده این کشور به دلیل مادر بودنش جنجال برانگیز شد.

آندریا لدسام در مصاحبه ای با روزنامه تایمز خود را به دلیل داشتن سه فرزند دارای سهم بیشتری در آینده بریتانیا در مقایسه با ترزا می، رقیب هم حزبی خود که فرزندی ندارد، دانسته بود.

این سخنان آندریا لدسام با اعتراض بسیاری از نمایندگان حزب محافظه کار در پارلمان بریتانیا و هواداران ترزا می مواجه شد.

آندریا لدسام روز شنبه در دفاع از سخنان خود گفت: «به دفعات از من در مورد بچه هایم سوال پرسیده شد و من هم مکررا به روشنی بیان داشتم که مایل نیستم این موضوع به هر نحوی از انحاء بخشی از کارزار انتخاباتی باشد. من از شیوه ای که این بحث مطرح شده است منزجر شده ام. مایلم خیلی شفاف این مسئله را بیان کنم که همگان در جامعه ما و آینده کشورمان سهم یکسانی دارند.»

از ترزا می، وزیر کشور دولت دیوید کامرون به عنوان نامزد پیشتاز برای جانشینی او در مقام رهبری حزب محافظه کار و در نتیجه نخست وزیری بریتانیا نام برده می شود.

ترزا می هر چند در کارزار همه پرسی در مورد ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا حضور پررنگی نداشت، اما از حامیان بقای این کشور در این اتحادیه بود.

از سوی دیگر آنجلا ایگل، یکی از نمایندگان پارلمان بریتانیا از حزب کارگر روز شنبه از قصد خود برای به چالش کشیدن جرمی کوربین، رهبر این حزب خبر داد.

رهبر حزب کارگر بریتانیا از زمان رای بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه اروپا از سوی بسیاری از هم حزبی های خود برای کناره گیری از سمت خود تحت فشار قرار دارد.