آغاز کارزار انتخاباتیِ محافظه کاران برای نخست وزیری بریتانیا

آغاز کارزار انتخاباتیِ محافظه کاران برای نخست وزیری بریتانیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نامزدهای حزب محافظه کارِ بریتانیا برای رهبری به دو نفر خلاصه شد.

آگهی

نامزدهای حزب محافظه کارِ بریتانیا برای رهبری به دو نفر خلاصه شد. کارزار این دو نامزدِ زن، برای قانع کردن ۱۵۰ هزار تن اعضای این حزب در کشور شروع شده است.

ترزا مِی، وزیر کشور بریتانیا یکی از این نامزدهاست. او در این باره می گوید: «من واقعا از بابت حمایت و پشتیبانی که دیروز دریافت کردم خُرسند شدم، حمایت همکارانم در پارلمان، جناه چپ و جناه راست، و موافقان رفتن و موافقان ماندن (در اتحادیه اروپا)، و اکنون کارزارم را در کشور، برای کسب رأی حزب و رهبری شروع می کنم تا بهترین نتیجه را از برکسیت بگیریم، تا حزب و کشور را متحد کنیم و بریتانیا را به کشوری تبدیل کنیم که برای همه مفید باشد.»

رقیب خانم مِی، وزیر انرژی بریتانیا آندرئا لِدسام است که بر خلافِ خانم مِی، از موافقانِ خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بوده و منتقد سیاستهای مهاجرتیِ وزیر کشور است.

آندرئا لِدسام می گوید: «فکر می کنم کار عظیمی برای متحد کردن کشور پیش رو داریم. منظورم این است که دوره بسیار آشفته ای داشته ایم. خیلی از مردم بسیار نگران اند و باید واقعا آنها را دلگرم کنیم اما باید همزمان از فرصتهای بزرگ پیشِ رو بهره ببریم و بنابراین، هدف و نیتِ من دقیقا انجام همین کار است.»

برنده شدن هر کدام از این دونامزد به این معناست که نخست وزیر آینده بریتانیا برای دومین بار در تاریخ (پس از مارگارت تاچر) یک زن خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک نظرسنجی: اکثر بریتانیایی‌ها اکنون موافق پیوستن مجدد به بازار واحد اتحادیه اروپا هستند

رونمایی از پرتره «ترزا می» در پارلمان بریتانیا؛ واکنش‌های متفاوت در شبکه‌های اجتماعی

شمار شهروندان بریتانیایی که گذرنامه دیگری هم دارند طی یک دهه ۲ برابر شده است