Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سوریه؛ آتش بس هایی که اعلام اما شکسته می شوند

سوریه؛ آتش بس هایی که اعلام اما شکسته می شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مهلت آتش بس ۷۲ ساعتۀ یک طرفه ای که از سوی ارتش سوریه اعلام شده بود و می بایست به مناسب عید فطر، پایان ماه رمضان از بامداد چهارشنبه رعایت می شد جمعه شب به سر رسید، هرچند طرفین درگیر پیش از پایان آتش بس

آگهی

مهلت آتش بس ۷۲ ساعتۀ یک طرفه ای که از سوی ارتش سوریه اعلام شده بود و می بایست به مناسب عید فطر، پایان ماه رمضان از بامداد چهارشنبه رعایت می شد جمعه شب به سر رسید، هرچند طرفین درگیر پیش از پایان آتش بس یکدیگر را به نقض آن متهم کردند.

تاکنون چندین بار تلاش شده است تا با برقراری آتش بس راه حلی برای پایان دادن به جنگ داخلی پنج ساله سوریه پیدا شود. هر بار اما آتش بس شکسته شده است.

آخرین گزارش ها حاکی است حملات هوایی روز جمعه در استان ادلب ۲۳ کشته برجای گذاشته است. حملات مخالفان مسلح به آن قسمت از شهر حلب که در کنترل ارتش سوریه است نیز در همین روز جان ۱۸ غیرنظامی را گرفته است و ۱۲۰ زخمی برجای گذاشته است.

ارتش سوریه پنجشنبه در دومین روز آتش بس، کنترل جاده کاستیلو، تنها راه ارتباطی و تدارکاتی مخالفان مسلح مستقر در شرق شهر حلب را بدست گرفت.

این بدین معنی است که ارتش سوریه با قطع این جاده استراتژیک مخالفان مسلح را در حلب در محاصره کامل قرار می دهد.

از سوی دیگر بشار اسد که پیشتر و سرزده عصری را با سربازان ارتش افطار کرده بود این بار به همراه همسرش در حمص حاضر شد و از سربازان زخمی عیادت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید