اجرای قانون جنجالی مبارزه با تروریسم در روسیه

اجرای قانون جنجالی مبارزه با تروریسم در روسیه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولادیمیر پوتین سرانجام قانون بحث برانگیز مبارزه با تروریسم در روسیه را امضا کرد.

آگهی

ولادیمیر پوتین سرانجام قانون بحث برانگیز مبارزه با تروریسم در روسیه را امضا کرد. منتقدان می گویند این قانون قدرت زیادی به دستگاه اطلاعاتی روسیه می دهد.

قانون تازه ضد تروریسم که اواخر ماه گذشته به تصویب مجلس روسیه رسیده بود برای اجرا شدن نیازمند فرمان ریاست جمهوری بود.

نیکلای اِسوانیدزه، روزنامه نگار و تاریخ نگارِ روس، درباره این قانون می گوید: «بندهایی در این قانون هست که ما را درست به قوانین دوران استالین بر می گرداند، مثلا پایین آمدن سن مجازات قانونی تا ۱۴ سال. در دوران استالین می شد یک فرد ۱۲ ساله را جلوی جوخه اعدام فرستاد. چطور می توانید افراد به این جوانی را مجازات کنید؟ باید اینها را از مجازات نجات داد.»

وی می افزاید: «این قانون، احساس ترس را تقویت می کند که کاملا برعکس پشتیبانی از مشارکت مدنی است. پس یا مشارکت مدنی بهبود پیدا می کند یا ترس بیشتر می شود، اگر سایه ترس روی مشارکت مدنی بیافتد مردم از فعالیت مدنی فاصله می گیرند. و متاسفانه این کار هیچ ربطی به تروریسم و مبارزه با آن ندارد.»

همچنین اجرای این قانون، به دولت اجازه می دهد از ورود و خروج شهروندانی که سابقه جرم دارند، جلوگیری کند همچنین شرکت های ارتباطی روسیه را ملزم می کند تمامی اطلاعات تلفنهای همراه مشترکان را برای مدتی طولانی ضبط کنند که هزینه بسیار بالایی برایشان خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همکلاسی سابق پوتین به ریاست دیوان عالی روسیه رسید

اولین اظهار نظر پوتین بعد از حمله موشکی و پهپادی مستقیم ایران به اسرائيل

نگارش در پشت میله‌های زندان؛ کتاب خاطرات الکسی ناوالنی به زودی منتشر خواهد شد