وزیر انرژی بریتانیا به جمع نامزدهای رقیب برای جانشینی کامرون پیوست

وزیر انرژی بریتانیا به جمع نامزدهای رقیب برای جانشینی کامرون پیوست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در بریتانیا رقابت بر سر جانشینی دیوید کامرون، نخست وزیر داغتر می شود.

آگهی

در بریتانیا رقابت بر سر جانشینی دیوید کامرون، نخست وزیر داغتر می شود. آندریا لدسم، وزیر انرژی بریتانیا از نامزدی خود برای رهبری حزب محافظه کار خبر داد.

خانم لدسم که هفته گذشته در شبکه توییتر از آمادگی خود برای رهبری حزب محافظه کار خبر داده بود روز دوشنبه بطور رسمی نامزدی اش را برای این پست اعلام کرد.

آندریا لدسم که از حامیان سرسخت برکسیت است در یک سخنرانی گفت: «تصمیم بزرگی گرفته ام که می خواهم کشور را اداره کنم. من با اذعان به اینکه آینده فرزندان و نوادگانمان بیرون از اتحادیه اروپا خیلی بهتر خواهد بود، پا پیش گذاشتم. رای ما به خروج از اتحادیه اروپا هشداری مثبت است برای آن دسته از نخبگان اروپایی که بیش از اندازه از اوضاع راضی اند.»

خانم لدسم باید با چهار چهره دیگر رقابت کند: ترزا می، وزیر کشور بریتانیا و از حامیان ماندن در اتحادیه اروپا که پیش تر نامزدی خود را برای اداره بریتانیا اعلام کرده بود؛ لیام فاکس، وزیر دفاع سابق بریتانیا و از منتقدان اتحادیه اروپا؛ مایکل گوو، وزیر دادگستری بریتانیا و از حامیان خروج از اتحادیه اروپا که در اقدامی غافل گیر کننده از نامزدی خود خبر داد؛ و استیون کراب، وزیر کار و از حامیان ماندن در اتحادیه اروپا که نخستین چهره ای بود که نامزدی خود را بطور رسمی اعلام کرد.

جانشین دیوید کامرون از نهم سپتامبر باید با عملی کردن ماده ۵۰ لیسبون روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را به اجرا گذارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان