Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نایجل فاراژ؛ استعفای ناگهانی پس از ۱۷ سال مبارزه برای برکسیت

نایجل فاراژ؛ استعفای ناگهانی پس از ۱۷ سال مبارزه برای برکسیت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نایجل فاراژ رهبر حزب استقلال بریتانیا (یوکیپ) تقریبا به همان شیوه بوریس جانسون، شهردار سابق لندن، تصمیم گرفته است از سیاست کناره گیری کند.

آگهی

نایجل فاراژ رهبر حزب استقلال بریتانیا (یوکیپ) تقریبا به همان شیوه بوریس جانسون، شهردار سابق لندن، تصمیم گرفته است از سیاست کناره گیری کند. او می گوید ماموریتش را که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و «بازپسگیری» کشورش بوده، انجام داده و اکنون می خواهد زندگیش را پس بگیرد.

فاراژ ۵۲ ساله ۱۷ سال است نماینده پارلمان اروپا است. او بعد از رای بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه اروپا پیروزمندانه در پارلمان اروپا گفت: «خنده دارد؟ وقتی ۱۷ سال پیش به اینجا آمدم و گفتم می خواهم کارزار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را رهبری کنم همه شما به من خندیدید. اما می خواهم بگویم: گویا در حال حاضر نمی خندید٬ اینطور نیست؟ حالا می دانم که تقریبا هیچکدام از شما تا حالا یک شغل واقعی در زندگیش نداشته و هرگز در تجارت و کسب و کار فعالیت نکرده و بعلاوه هرگز شغلی ایجاد نکرده است.»

در طول بیش از دو دهه فعالیت سیاسی٬ او و حزبش با اتهام نژادگرایی٬ پوپولیسم و بیگانه ستیزی مواجه بوده اند. حزب ضد مهاجرت استقلال که او یکی از پایه گذارانش می باشد در سال ۱۹۹۳ با هدف خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تاسیس شد. فاراژ اکنون می گوید مبارزه ۱۷ ساله اش در پارلمان اروپا به نتیجه رسیده است و او می خواهد به زندگیش برگردد.

نایجل فاراژ هرگز حضور در پارلمان اروپا را دوست نداشت اما به یکی از دوستانش گفته بود: «تغییر از داخل پارلمان اروپا ممکن است نه خارج از آن.» به همین دلیل، او وارد پارلمان اروپا شد. او توانست کارزاری را به پیش ببرد که در هرج و مرج کنونی در سیاست بریتانیا نقش مهمی داشته است.

با اینکه این سیاستمدار راستگرا مخالف اتحادیه اروپاست اما گویا مخالف اروپا نیست. او در سال ۱۹۹۹ با همسر دومش کریستن که زنی آلمانی است، ازدواج کرد. علایق آقای فاراژ فراتر از سیاست است: او یکی از طرفداران کمدی کلاسیک و عاشق ورزش کریکت است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نجات مهاجران سرگردان در کانال مانش توسط نیروی مرزی بریتانیا

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد