صعود آلمان به لطف ضربات پنالتی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
صعود آلمان به لطف ضربات پنالتی

تیمهای ایتالیا و آلمان در مرحله یک چهارم نهایی جام ملتهای اروپا شنبه شب رو در روی هم قرار گرفتند تا فینال زودهنگام یورو ۲۰۱۶ در استادیوم بوردو رقم بخورد.

جدال تقریبا برابر شاگردان آنتونیو کونته و یوآخیم لو در نیمه اول گلی در برنداشت.

طلسم دروازه لاجوردی پوشان بالاخره در دقیقه ۶۵ شکسته شد و مسعود اوزیل دروازه بوفون را باز کرد.

با خطای هند ژرومه بواتنگ در محوطه جریمه، بونووچی پشت ضربه قرار گرفت و مانوئل نوئر را در دقیقه ۷۸ تسلیم کرد تا همه چیز برابر شود.

بازی در پایان نود دقیقه و دو وقت اضافی ۱۵ دقیقه ای با تساوی ۱ بر۱ خاتمه یافت تا تکلیف پیروز میدان را ضربات پنالتی مشخص کند.

در پایان ماراتن پنالتی ها این شاگردان یواخیم لو بودند که بعد از ۹ ضربه پنالتی و به لطف درخشش مانوئل نویر جواز حضور در نیمه نهایی را بدست آوردند.

نکته های جالب این بازی

- این برای نخستین بار بود که بونووچی در جریان یک بازی ملی پشت ضربه پنالتی قرار می گرفت. او از نخستین آزمایش خود سربلند بیرون آمد.

آلبوم عکس

EURO 2016 DAY 21 - quarter final - Germany vs. Italy

پیش درآمدی به دیدار فرانسه و ایسلند

یکشنبه شب با دیدار تیمهای فرانسه و ایسلند تکلیف هر چهار تیم حاضر در نیمه نهایی مشخص شود. آیا فرانسه میزبان صعود می کند یا بار دیگر این ایسلندی ها هستند که شگفتی ساز می شوند؟

فرانسه میزبان در حالی به مصاف «وایکینگ» های ایسلندی می رود که از نظر روانی بشدت تحت فشار است. باخت در برابر ایسلند آنهم در خانه، کابوسی است که می تواند رویای میزبان را خیلی زود نقش بر آب کند.

البته شاگردان دیدیه دشان تاکنون به ایسلند نباخته اند. باید دید مثلث پایت-ژیرو-گریزمان در غیاب رمی و کانته محروم می توانند راه فرانسوی ها را برای رسیدن به این جام هموار کنند یا سرنوشت دیگری در انتظار«خروسها» است.

در مقابل به نظر می رسد مربی ایسلند همانند پنج بازی قبلی، به ترکیب اصلی تیمش دست نزند. آنها که انگلیس روی هاجسون را در یک هشتم حذف کرده اند با روحیه ای مضاعف می آیند تا شگفتیشان در این جام را تکمیل کنند. زیگتورسون، بارناسون و گانراسون که تاکنون در هیچ تورنومنت بزرگی شرکت نکرده بودند حالا به هر قیمتی می خواهند مزه «ماندن» را تجربه کنند.