ضربات پنالتی پرتغال را به نیمه نهایی برد و پرتغالی ها را به اوج شادی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ضربات پنالتی پرتغال را به نیمه نهایی برد و پرتغالی ها را به اوج شادی

پرتغالی ها در لیسبون، پایتخت و شهرهای دیگر، بدنبال پیروزی تیم ملی فوتبالشان بر تیم لهستان در ضربات پنالتی در بازی های یورو ۲۰۱۶ به جشن و پایکوبی پرداختند.

پرتغال در حالی راهی مرحله نیم نهایی مسابقات قهرمانی جام ملت های اروپا می شود که نتوانسته است در وقت عادی این مسابقات حتی یک بازی را ببرد.

یکی از هوداران این تیم در شهر مارسی فرانسه گفت:«پرتغال همیشه باید بسوزد و بسازد تا بازی را ببرد. می دانیم که کار ما همیشه دشوار است اما قدم به قدم پیش می رویم تا پیروز شویم. همین و بس و این استراتژی ماست.»

یکی دیگر از حامیان تیم ملی فوتبال پرتغال گفت:«بازی خوبی بود. به نظرم پرتغال عالی بازی کرد، لهستان نیز همچنین. برای هواداران لهستانی متاسفم، تیم لهستان عالی ظاهر شد.»

تیم لهستان که با گل اول و بسیار زودهنگام روبرت لواندوفسکی در دقیقه ۲ بازی از رقیبش جلو بود در ضربات پنالتی شانش نیاورد.

یکی از هواداران تیم ملی لهستان اما گفت:«از نظر من لهستان مستحق پیروزی بود اما پرتغال شانس داشت. در بازی فوتبال شانس و دل مهم است.»

پیش از شروع این بازی، پلیس فرانسه در بیرون از استادیوم در شهر مارسی برای پراکندن گروهی از هواداران ناآرام تیم لهستان که نزاع می کردند مجبور به استفاده از اسپری فلفل شد. این کشمکش و نزاع حادثه خاصی را بدنبال نداشت.

پرتغال روز چهارشنبه ۶ ژوئن، در مرحله نیمه نهایی یورو ۲۰۱۶ در شهر لیون فرانسه به مصاف برندۀ بازی ولز و بلژیک خواهد رفت.