Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخستین نشست اتحادیۀ اروپا بدون بریتانیا در بروکسل پایان یافت

نخستین نشست اتحادیۀ اروپا بدون بریتانیا در بروکسل پایان یافت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا روز چهارشنبه و در پایان نشست دو روزۀ خود در بروکسل نحوۀ روابط تجاری با بریتانیا را بررسی کردند.

آگهی

رهبران کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا روز چهارشنبه و در پایان نشست دو روزۀ خود در بروکسل نحوۀ روابط تجاری با بریتانیا را بررسی کردند. در پایان این نشست همچنین، سران ۲۷ کشور و مقامات اتحادیۀ اروپا بر ادامۀ گفت و گوها برای اصلاح قوانین مهاجرت، امنیت و اشتغالزایی در این اتحادیه توافق کردند. نشست بعدی رهبران اتحادیۀ اروپا در ماه سپتامبر و پس از تعطیلات برگزار خواهد شد.

طی ۴۰ سال گذشته این نخستین باری است که نشست رهبران کشورهای اتحادیۀ اروپا بدون بریتانیا برگزار می شود. دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا از غایبان این نشست بود.

نخست وزیر بریتانیا شامگاه سه شنبه و بعد از حضور کوتاهی در آغاز این نشست بدون ارائۀ هیچ برنامۀ روشنی در مورد نحوۀ خروج از این اتحادیه بروکسل را ترک کرد. وی در این نشست تاکید کرده است که بریتانیا می خواهد همچنان به همکاری های اقتصادی و امنیتی خود با اتحادیۀ اروپا ادامه بدهد.

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا در کنفرانس خبری در خصوص خروج بریتانیا گفت:« ما در این نشست تایید کردیم که خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا باید به شکل منظم صورت بگیرد و تا زمانیکه لندن رسما به اتحادیۀ اروپا خروج خود را اعلام نکند هیچ گونه مذاکراتی نیز وجود نخواهد داشت. دسترسی به بازارهای مشترک منوط به پذیرش چهار اصل آزادی از جمله آزادی تردد است. بازار مجزا و در یک بخش وجود نخواهد داشت.»

رهبران کشورهای اتحادیۀ اروپا می گویند اگر بریتانیا می خواهد به بازارهای اروپا دسترسی داشته باشد باید در مقابل نیروی کار دیگر کشورهای اروپایی را نیز بپذیرند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در پایان این نشست گفت: «هیچ پیش بینی و برآوردی به ما نمی گوید که وضعیت جدید به افزایش رشد منجر شود. به نفعمان است که بیش از گذشته بر بهره وری و رشد متمرکز شویم و خساراتی را که خروج بریتانیا به وجود آمده جبران کنیم.»

نخست وزیر بریتانیا اعلام کرده است روند خروج اتحادیه را آغاز نخواهد کرد و مسئولیت این مهم را بعهدۀ جانشین خود گذاشته است که نهم سپتامبر انتخاب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد