پوتین: ناتو به دنبال جنگ تسلیحاتی با روسیه است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پوتین: ناتو به دنبال جنگ تسلیحاتی با روسیه است

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را به برداشتن گام هایی در راستای مقابله با روسیه متهم کرد. به گفته او، ناتو به دنبال آغاز جنگ تسلیحاتی با روسیه است.

آقای پوتین در سخنان خود که در جمع سفرای روسیه در کشورهای مختلف جهان ایراد می شد، اولویت روسیه در روابطش با طرف های خارجی را گسترش همکاریهای سودمند دانست.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه می گوید: «ما تسلیم جنون نظامی نخواهیم شد. به نظر می رسد که آنها [ناتو] مایل به راه انداختن رقابت تسلیحاتی پرهزینه و بیهوده ای هستند تا اطمینان حاصل کنند که ما نیرو و منابعمان را صرف توسعه اجتماعی-اقتصادی که از مهمترین اهدافمان است، نخواهیم کرد.»

ولادیمیر پوتین همچنین از عذرخواهی ترکیه به دلیل سرنگونی جنگنده روسی در مرز ترکیه با سوریه خبر داد. به دنبال این حادثه که در ماه نوامبر سال گذشته میلادی روی داد، روسیه محدودیتهایی تجاری بر ضد ترکیه وضع و لغو این محدودیتها را منوط به عذرخواهی رئیس جمهوری این کشور کرد.

رئیس جمهوری روسیه گفت: «از اینکه آنکارا بابت سرنگونی جنگنده روسی عذرخواهی کرده است، اطلاع دارید. با در نظر گرفتن این موضوع به دنبال انجام اقداماتی برای بازسازی همکاری دوجانبه هستیم.»

رئیس جمهوری روسیه همچنین در واکنش به تلاطم بازار در پی رای بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه اروپا، این مسئله را موقتی ارزیابی کرد. ولادیمیر پوتین ضمن رد تاثیرگذاری روسیه بر همه پرسی بریتانیا نسبت به محترم شناخته شدن ارزشهای دموکراتیک در این کشور اظهار تردید کرد.