Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

راهپیمایی معترضان به ترک اتحادیۀ اروپا در لندن

راهپیمایی معترضان به ترک اتحادیۀ اروپا در لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران نفر از بریتانیایی ها روز سه شنبه در اعتراض به خروج این کشور از اتحادیۀ اروپا در میدان ترافالگار لندن تظاهرات کردند.

آگهی

هزاران نفر از بریتانیایی ها روز سه شنبه در اعتراض به خروج این کشور از اتحادیۀ اروپا در میدان ترافالگار لندن تظاهرات کردند. معترضان که پلاکاردهایی حمل می کردند که به روی آنها جملاتی نظیر «اروپا ما تو را دوست داریم» به چشم می خورد، خواهان لغو نتیجۀ این همه پرسی شدند. برگزار کنندگان تعداد تظاهرات کنندگان را بیش از ۲۰۰۰ نفر عنوان کرده اند.

ویلیام کاسل، یکی از مخالفان ترک این اتحادیه می گوید: «من مخالف این هستم که انگلستان و بریتانیا تقسیم شوند. ضمن آنکه از این حرفها که اکثریت با جدایی طلبان از اتحادیه بوده اصلا خوشم نمی آید. دو کشور به خروج و دو کشور دیگر به ماندن رای داده اند.»

یکی از جوانان معترض به ترک اتحادیۀ اروپا نیز می گوید: «ممکن است ما به یک بریتانیای تنها تبدیل بشویم و با دیگر کشورهای اروپا ارتباطی نداشته باشیم. فکر می کنم دنیا بیشتر از گذشته با یکدیگر مرتبط خواهد بود و من این احساس را دارم که داریم خودمان را در یک جعبه زندانی می کنیم. همۀ اینها روی آیندۀ من تاثیر خواهد داشت.»

یکی دیگر از شهروندان خروج از اتحادیۀ اروپا را به طلاق تشبیه می کند و می گوید: «دردناک است، نمی توانید به چیز دیگری فکر کنید، اینکه به اینجا رسیده باشیم یک تراژدی است.»

تظاهرکنندگان پس از تجمع در میدان ترافالگار به سمت پارلمان بریتانیا راهپیمایی کردند و از نمایندگان خواستند خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا را متوقف کنند. روز شنبه، نهم ژوییه نیز قرار است راهپیمایی دیگری در اعتراض به برکسیت و خروج از اتحادیۀ اروپا در لندن برگزار شود.

در همه پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیۀ اروپا که روز بیست و سوم ژوئن برگزار شد، ۵۲ درصد از شهروندان این جزیرۀ به ترک این اتحادیۀ رای دادند. احزابی مانند استقلال برای بریتانیا به رهبری نایجل فاراژ و بوریس جانسون، شهردار سابق لندن که گفته می شود رقیب دیوید کامرون در حزب محافظه کار برای رهبری این حزب است کارزار برکسیت را هدایت می کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات حامیان فلسطین در بلژیک و درگیری آن‌ها با پلیس

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟

ناآرامی‌های گرجستان؛ جایی که «نسل زد» جلودار اعتراضات علیه لایحه جنجالی دولت است