نگرانی اتباع بریتانیایی ساکن دیگر کشورهای اروپایی از برکسیت

نگرانی اتباع بریتانیایی ساکن دیگر کشورهای اروپایی از برکسیت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا آینده صدها هزار بریتانیایی ساکن دیگر کشورهای اروپایی را در هاله ای از ابهام فرو برده است.

آگهی

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا آینده صدها هزار بریتانیایی ساکن دیگر کشورهای اروپایی را در هاله ای از ابهام فرو برده است.

بنیدورم، تفریگاهی ساحلی در جنوب اسپانیا میزبان بسیاری از گردشگران بریتانیایی است و نزدیک به ۳۵۰۰ تبعه بریتانیایی هم در آن سکونت دارند. تعداد اتباع بریتانیایی ساکن در سراسر اسپانیا به حدود ۳۰۰ هزار نفر می رسد.

شماری از اتباع بریتانیایی که برای سال هاست ساکن اسپانیا هستند از نگرانی های خود در زمینه های مختلف می گویند.

چوک که از ۲۳ سال پیش ساکن اسپانیاست می گوید: «نمی دانیم وضعمان چطور خواهد شد. ممکن است هیچ حق بازنشستگی نداشته باشیم. ممکن است حق استفاده از خدمات درمانی نداشته باشیم. ممکن است مجبور به فروش اموال و دارایی هایمان شویم. ما سال هاست که اینجا زندگی می کنیم. نمی دانیم چه بر سرمان خواهد آمد.»

سارای ۲۸ ساله هم سه سالی است که ساکن بنیدورم است. او از نگرانی خود در زمینه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا چنین می گوید: «اگر اتحادیه اروپا را ترک کنیم برای ما که اینجا زندگی می کنیم بد خواهد شد. آشکارا از خدمات درمانی بی بهره خواهیم بود و بدون مجوز، حق کار را از دست خواهیم داد. من و دوستم سه سال است که اینجا زندگی می کنیم. به این ترتیب بخت برخوردای از وام مسکن و امکاناتی نظیر آن را نخواهیم داشت.»

توماس ساکن خاوا در اسپانیا هم می گوید: «ما در وضعیت برزخی هستیم و باید همچنان منتظر بمانیم و ببینیم تصمیم آنها چه پیامدهایی به دنبال دارد. نگران کننده است. ۲۳ سال زندگی در اینجا زمان زیادی است.»

گرچه روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا زمان بر است و تا عملی شدن کامل آن، تهدیدی متوجه اتباع بریتانیایی ساکن دیگر کشورهای این اتحادیه نخواهد بود، با اینحال سایه این نگرانی بر زندگی عادی آنها سنگینی می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت