واکنش شهروندان بریتانیا به نتیجه همه پرسی

واکنش شهروندان بریتانیا به نتیجه همه پرسی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شهروندان بریتانیا روز پنجشنبه با نرخ ۷۲ و دو دهم درصد در همه پرسی بر سر باقی ماندن یا ترک اتحادیه اروپا شرکت کردند.

آگهی

شهروندان بریتانیا روز پنجشنبه با نرخ ۷۲ و دو دهم درصد در همه پرسی بر سر باقی ماندن یا ترک اتحادیه اروپا شرکت کردند. ساعتی پس از اعلام نتیجه این همه پرسی تاریخی، یورونیوز واکنش شماری از آنان را در لندن نسبت به نتیجه جویا شده است.

یکی از شهروندان موافق با نتیجه می گوید: «در کل فکر می کنم که نتیجه ای به طور قطع عالی است. اطمینان دارم که ما ادامه می دهیم. ما پیش تر وضع خوبی داشتیم و نمی دانم چرا نباید حالا اینطور باشد. این چیزی است که بریتانیا را عظمت می بخشد.»

دیگری به شوخی می گوید: «به نظرم پایان کار جهان است. ما محکوم به آن هستیم و راهی به ذهنم نمی رسد.»

زن جوانی در مخالفت با این تصمیم اکثریت مردم بریتانیا چنین اظهارنظر می کند: «ویرانگر است…. کاملا مطمئن نیستم که چه اتفاقی می افتد ولی به گمانم باید منتظر ماند و دید.»

یکی از شهروندان نیز بر این باور است که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تاثیر عمده ای بر اقتصاد این کشور نخواهد گذاشت. وی می گوید: «این کشور بیش از دو هزار سال دوام آورده است. بیشتر تاریخش موفقیت آمیز بوده است. خروج از اتحادیه اروپا صدمه ای در بلند مدت نمی زند. ممکن است که تاثیری کوتاه مدت داشته باشد همانطور که درباره سقوط پوند در برابر دلار و یورو دیدیم ولی جدای از آن، من نگران نیستم فقط نامعلوم است.»

سارا چپل، خبرنگار یورونیوز گزارش می دهد: «مردم بریتانیا با آگاهی از یک زمین لرزه سیاسی از خواب برخاستند، بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا رای داد. به زبان کارزار خروج از اتحادیه، این کشور تصمیم گرفت تا با اعمال تدابیر گسترده برای سیاست و اقتصاد بریتانیا و نیز مجموع اتحادیه اروپا کنترل خود را در دست گیرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت

یک نظرسنجی: اکثر بریتانیایی‌ها اکنون موافق پیوستن مجدد به بازار واحد اتحادیه اروپا هستند