Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برندگان همه پرسی بریتانیا: «اتحادیه اروپا در حال فروپاشی است»، «تغییرات مسلتزم زمان است»

برندگان همه پرسی بریتانیا: «اتحادیه اروپا در حال فروپاشی است»، «تغییرات مسلتزم زمان است»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با پیروزی طرفداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در همه پرسی روز پنجشنبه، بوریس جانسون، شهردار سابق لندن و از حامیان اصلی این کمپین در نخستین اظهار نظر پس از اعلام این نتیجه از مردم بریتانیا تشکر…

آگهی

با پیروزی طرفداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در همه پرسی روز پنجشنبه، بوریس جانسون، شهردار سابق لندن و از حامیان اصلی این کمپین در نخستین اظهار نظر پس از اعلام این نتیجه از مردم بریتانیا تشکر کرد.

این چهره محافظه کار که گمان می رود گزینه جانشین برای دیوید کامرون نخست وزیر باشد در یک نشست خبری گفت: «همه ما سیاستمداران باید از مردم بریتانیا تشکر کنیم. برای اینکه آنها کار ما را انجام دادند. می خواهم به همه اطمینان بدهم که در نتیجه این (همه پرسی) بریتانیا یک قدرت بزرگ اروپایی باقی خواهد ماند و در زمینه سیاست خارجی، دفاعی، مبادله اطلاعات و هر آنچه در حال حاضر در راستای ایمن تر کردن جهان در جریان است، به نقش رهبری خود در مباحثات ادامه می دهد.» بوریس جانسون تاکید کرد برای خروج از اتحادیه اروپا نیاز به شتاب زدگی نیست و تغییرات در کوتاه مدت رخ نمی دهد.

Boris Johnson: “We now have a glorious opportunity…we can find our voice in the world again.” pic.twitter.com/O7MtALnoLc

— Daniel Sandford (@BBCDanielS) June 24, 2016

نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا (یوکیپ) هم با استقبال از نتایج اعلام شده، طی اظهاراتش تاکید کرد که مرگ اتحادیه اروپا فرا رسیده است. او گفت: «آفتاب بر پادشاهی بریتانیای مستقل می تابد. اتحادیه اروپا در حال فروپاشی است. اتحادیه اروپا در حال زوال است. امیدوارم که اولین آجر را از این دیوار برداشته باشیم. امیدوارم این نخستین گام به سوی اروپایی با دولت- ملت های مستقل باشد. اروپایی که در آن کشورهای همسایه و دوست در کنار یکدیگر باشند بدوم پرچم ها، سرودها و روسای قدیمی انتصابی.»

June 23rd must now be made a national holiday. #IndependenceDaypic.twitter.com/Aj7mEjPTnR

— Nigel Farage (@Nigel_Farage) June 24, 2016

رهبر حزب استقلال بریتانیا روز تاریخی ۲۳ ژوئن (سوم خرداد ماه) را روز «استقلال بریتانیا» نامید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت