رئیس کل بانک انگلستان: برای حمایت از بازار پس از ترک اتحادیه اروپا آمادگی داریم

رئیس کل بانک انگلستان: برای حمایت از بازار پس از ترک اتحادیه اروپا آمادگی داریم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مارک کارنی، رئیس کل بانک انگلستان نسبت به نتیجه همه پرسی بر سر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا واکنش نشان داد و خاطرنشان کرد که این بانک مرکزی برای تغییرات پیش رو در اقتصاد کشور آماده…

آگهی

مارک کارنی، رئیس کل بانک انگلستان نسبت به نتیجه همه پرسی بر سر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا واکنش نشان داد و خاطرنشان کرد که این بانک مرکزی برای تغییرات پیش رو در اقتصاد کشور آماده است.

آقای کارنی گفت: «همه ما برای این موضوع آماده شده ایم. خرانه و بانک انگلستان در یک برنامه احتمالی بزرگ دخیل بوده است. این بانک، از اتخاذ تدابیر بیشتری که نیاز است تا بازارها منطبق شوند و اقتصاد بریتانیا پیش برود، دریغ نخواهد کرد. به عنوان مساعدت و حمایت از کارکرد بازارها، بانک انگلستان آمادگی دارد تا از طریق امکاناتش بیش از ۲۵۰ میلیارد سرمایه بیشتر تامین کند. همچنین بانک انگلستان قادر است که در صورت نیاز، نقدینگی قابل توجهی از ارز خارجی تامین کند.»

روز پنجشنبه ۱۷میلیون و ۴۱۰ هزار و ۷۴۲ شهروند بریتانیا به ترک عضویت اتحادیه اروپا رای دادند. شمار مخالفان نیز ۱۶میلیون و ۱۴۱هزار و ۲۴۱ تن عنوان شده است. در این همه پرسی که نتیجه اش روز جمعه اعلام گردید، بالغ بر ۲۶هزار و ۳۳ رای باطل به صندوق انداخته شد و میزان مشارکت نیز بیش از ۷۲ درصد بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت