Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

افزایش فشارها بر وزیر کشور اسپانیا برای استعفا

افزایش فشارها بر وزیر کشور اسپانیا برای استعفا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی درز مکالمات وزیر کشور اسپانیا به رسانه ها، فشارها بر روی او برای استعفا افزایش پیدا کرده است.

آگهی

در پی درز مکالمات وزیر کشور اسپانیا به رسانه ها، فشارها بر روی او برای استعفا افزایش پیدا کرده است.

فقط چهار روز مانده به انتخابات سراسری در اسپانیا، وب سایت پابلیکو فایل صوتی را منتشر کرده است که نشان می دهد خورخه فرناندز دیاز سعی می کند با توطئه علیه رقبای سیاسی خود، برای آنها پاپوش درست کند.

در این فایل صوتی وزیر کشور در حال مکالمه با رئیس اداره ضد فساد در کاتالونیاست و دو طرف درباره تعقیب قضایی سیاستمدارانی که حامی استقلال مناطق خودمختار هستند صحبت می کنند.

خورخه فرناندز دیاز، وزیر کشور دولت انتقالی در این باره گفت: «تنها توطئه ای که در این ماجرا وجود دارد این مساله است که چه کسی صداها را ضبط و فقط چند روز قبل از انتخابات آنها را منتشر کرده است، آنهم مغرضانه و گزینشی. این توطئه است.»

مردم اسپانیا قرار است روز یکشنبه برای دومین بار در شش ماه اخیر به پای صندوقهای رای بروند. در انتخابات ماه دسامبر، حزب محافظه کار «مردم» به رهبری ماریانو راخوی، نخست وزیر کنونی اسپانیا، بیشترین کرسی را به خود اختصاص داد اما نتوانست با احزاب دیگر برای تشکیل دولت ائتلافی به توافق برسد.

پابلو ایگلسیاس، رهبر حزب چپگرای «پودموس» یا «ما می توانیم» می گوید: «این مساله مهمی است که وزیر کشور از امکاناتی که باید از آن برای تامین امنیت همه شهروندان استفاده کند، در جهت تعقیب قضایی رقیبان سیاسی خود استفاده کرده است. او باید بلافاصله استعفا کند و اگر این کار را انجام ندهد، نخست وزیر موقت باید او را برکنار کند.»

پدرو سانچز، رهبر حزب سوسیالیست می گوید: «وزیر کشور باید همین امروز استعفا کند. او هنوز این کار را انجام نداده است. بنابراین آقای راخوی، نخست وزیر، باید او را فورا برکنار کند.»

ماجرای وزیر کشور اسپانیا، تازه ترین مورد از موج گسترده پرونده های فساد مالی و اداری در اسپانیا علیه حزب حاکم است. حدود دو ماه قبل رئیس شاخه مادرید حزب حاکم اسپانیا به دلیل آغاز بازجویی از اعضای دفتر او در پرونده فساد مالی و پولشویی از مقام خود استعفا کرد.

در دوران نخست وزیری آقای راخوی، خود او از سوی منتقدان به فساد مالی متهم شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اغفال زنان اوکراینی و بلاروسی؛ روسپی‌خانه قاچاقچیان در اسپانیا کشف و متلاشی شد

یک فرانسوی متهم به سوء قصد علیه نماینده اسپانیا و مظنون به همکاری با ایران در هلند بازداشت شد

کهنه‌ترین شراب جهان در یک مقبره رومی ۲ هزار ساله در اسپانیا کشف شد