انتقاد پوتین از «اقدامات خصمانه» ناتو

انتقاد پوتین از «اقدامات خصمانه» ناتو
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولادیمیر پوتین می گوید کشور روسیه باید آمادگی نظامی خود را برای آن چه که او «اقدامات خصمانه» ناتو توصیف کرد در مرزها افزایش داد.

آگهی

ولادیمیر پوتین می گوید کشور روسیه باید آمادگی نظامی خود را برای آن چه که او «اقدامات خصمانه» ناتو توصیف کرد در مرزها افزایش داد.

رئیس جمهوری روسیه که در پارلمان روسیه صحبت می کرد، از کشورهای غربی به دلیل عدم تمایل به ایجاد یک سیستم امنیتی مشترک با روسیه انتقاد کرد.

آقای پوتین گفت: «این که یک سیستم امنیتی جامع و مدرن برای همه کشورها داشته باشیم ضروری است. روسیه آماده است که درباره این موضوع بسیار مهم بحث کند و بارها تمایل خود را برای گفتگو نشان داده است. اما درست همانند شب آغاز جنگ جهانی دوم، هیچ پاسخ مثبتی را از طرف مقابل ندیده ایم.»

حدود دو ماه قبل وزارت دفاع روسیه از استقرار سه واحد نظامی جدید در مرزهای خود خبر داد. روسیه دلیل این تصمیم را اقدام ناتو در تقویت حضور خود در نزدیکی مرزهای این کشور اعلام کرد.

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو می گوید: «این بسیار مهم است که گفتگوی سیاسی بین ناتو و روسیه صورت بگیرد. بخصوص وقتی که تنش بالا می گیرد. این که ما گفتگو کنیم، دیدار کنیم و هر کاری را که از دستمان برمی آید برای برطرف کردن سوء تفاهم ها و اشتباه های محاسباتی انجام دهیم تا تنشها را کم کنیم، بسیار مهم است.»

پس از این که روسیه حدود دو سال قبل کریمه را ضمیمه خاک خود کرد، تنشهای نظامی بین این کشور و ناتو همزمان با تنشهای سیاسی بالا گرفت.

وزیر دفاع آمریکا پیش تر اعلام کرده بود که ناتو در حال بررسی اعزام چهار گردان نظامی به کشورهای اروپای شرقی است. جایی که روسیه به طور سنتی و از زمان جنگ سرد حوزه نفوذ خود می داند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران جانشینی رهبر در خط پایان؛ پسر ۲۵ ساله پریگوژین جا پای پدر می‌گذارد

مدودف: سربازان بریتانیایی در اوکراین و کارخانه‌های آلمانی تولید موشک «اهداف مشروعی» برای ما هستند

پوتین با تروشف، فرمانده سابق گروه واگنر دیدار کرد؛ شرایط فعالیت «یگان‌های داوطلب» در اوکراین چیست؟