تاثیر برکسیت بر صنعت شراب پورتو و صادرات به بریتانیا

تاثیر برکسیت بر صنعت شراب پورتو و صادرات به بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صنعت شراب پورتو نگران برکسیت نیست با این حال تولید کنندگان می گویند در صورتی که بریتانیایی ها رای به خروج این کشور از اتحادیه اروپا بدهند، باید منتظر پیامدهای احتمالی…

آگهی

صنعت شراب پورتو نگران برکسیت نیست با این حال تولید کنندگان می گویند در صورتی که بریتانیایی ها رای به خروج این کشور از اتحادیه اروپا بدهند، باید منتظر پیامدهای احتمالی بود.

آنها می گویند احتمال دارد شاهد برخی بی ثباتی ها در بازار بین المللی شراب پورتو باشند؛ شرابی پرتغالی که بریتانیایی ها یکی از مشتریان اصلی آن هستند. در رده بندی جهانی، فرانسوی ها اولین مشتریان این محصول و بریتانیایی ها در مقام پنجم قرار دارند.

آدریان بریدج، مدیر عامل شرکت تیلور که شراب پورتو را با مارک تیلور تولید می کند، می گوید: «ما به نقطه بحرانی رسیده ایم، وضعیتی جدی که اگر بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شود عواقبی خواهد داشت. اما از نظر من این وضعیت بانگ بیدار باش برای اروپاست.»

صادرات شراب پورتو پرتغال به بریتانیا ۳۲۴ سال قدمت دارد و تولید کنندگان می گویند که در این سالها بحران های متعددی را پشت سر گذاشته اند با این حال بریتانیایی ها همچنان به نوشیدن شراب پورتو ادامه داده اند.

امیلیا کامپوس، مدیر عامل شرکت چرچیل هم می گوید: «ما این آمادگی را نداریم که پوند ۱۵ درصد سقوط کند. ما آماده رکود اقتصادی نیستیم. برای تصمیم احتمالی مردم و نتایج آن آمادگی نداریم.»

بریتانیا یکی از مقاصد اصلی صادرات پرتغال است. پرتغال سالانه حدود ۳ میلیارد دلار کالا به بریتانیا صادر می کند و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می تواند تاثیر عمده ای بر بازار محصولات پرتغال بجای گذارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت