«انقلاب رنگی» در مقدونیه، معترضان به دیوار دادگستری رنگ پاشیدند

«انقلاب رنگی» در مقدونیه، معترضان به دیوار دادگستری رنگ پاشیدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ناآرامی های روز دوشنبه در اسکوپیه، پایتخت مقدونیه، در ادامه اعتراضات علیه دولت که «انقلاب رنگی» خوانده می شود، ساختمان وزارت دادگستری این کشور با رنگ پوشانده…

آگهی

در ناآرامی های روز دوشنبه در اسکوپیه، پایتخت مقدونیه، در ادامه اعتراضات علیه دولت که «انقلاب رنگی» خوانده می شود، ساختمان وزارت دادگستری این کشور با رنگ پوشانده شد.

بیش از ۲۰ هزار نفر در این تظاهرات شرکت داشتند. معترضان خواستار برگزاری دادگاه عمومی برای مقامات فاسد دولتی و انتخابات عادلانه هستند.

اعتراضات خیابانی در اوایل ماه جاری ژوئن علیه فساد در دولت آغاز شد و هفته هاست که در پایتخت مقدونیه ادامه دارد.

یکی از معترضان می گوید: «هفتاد روز است که اعتراضات ادامه دارد. به حرکت ما لقب انقلاب رنگی داده اند. ما همه یک چیز می خواهیم و دولت به آن اعتنایی ندارد. همانطور که قبلا گفتیم صبر ما تمام شده است و از خواسته هایمان کوتاه نخواهیم آمد.»

دو ماه پیش در پی اعتراضات مردم و محکومیت های بین المللی و اتحادیه اروپا، گیورگه ایوانف، رییس جمهوری مقدونیه دستور عفو وزیران و مقامات عالی رتبه سیاسی و اداری را در ارتباط با اتهامات فساد، لغو کرد.

افشای عملیات شنود دولت توسط گروههای اپوزسیون، ضربه اصلی را به سیاست داخلی مقدونیه وارد کرد. گرچه دولت این کشور این اتهامات را رد کرده است.

به دلیل ناآرامی ها، پارلمان مقدونیه انتخابات آینده این جمهوری سابق یوگسلاوی پیشین را که قرار بود ۱۶ روز پیش (۵ ژوئن) برگزار شود، به تعویق انداخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

جوان‌ترین نخست‌وزیر تاریخ ایرلند در راس ائتلاف حاکم قرار می‌گیرد

«زلزله سیاسی» چند روز پس از سفر به واشنگتن؛ نخست‌وزیر ایرلند از مقامش کنار رفت