Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کامرون: با رای به ترک اتحادیه اروپا راه برگشتی نخواهد بود

کامرون: با رای به ترک اتحادیه اروپا راه برگشتی نخواهد بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به نظر می رسد در آستانه برگزاری همه پرسی ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا شمار حامیان باقی ماندن این کشور در اتحادیه از شمار حامیان خروج آن از اتحادیه اروپا اندکی فزونی گرفته…

آگهی

به نظر می رسد در آستانه برگزاری همه پرسی ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا شمار حامیان باقی ماندن این کشور در اتحادیه از شمار حامیان خروج آن از اتحادیه اروپا اندکی فزونی گرفته است.

همزمان و تنها چهار روز مانده به همه پرسی، دیوید جی رز، از روزنامه «میل آن ساندی» از کارزار باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه حمایت کرد.

روزنامه «ساندی تایمز» اما با ترغیب به ترک اتحادیه اروپا نوشت:«باید آماده رویارویی با دشواری ها باشیم اما آرامشمان را حفظ کنیم.»

بنا به نظرسنجی منتشر شده در روزنامه «ساندی تایمز» کارزار ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا با ۴۴ درصد از کارزار ترک این اتحادیه با ۴۳ درصد پیشی گرفته است.

از سوی دیگر، بوریس جانسون، شهردار سابق لندن که از حامیان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاست گفت:«نباید فرصت را از دست دهیم و باید کنترل کشور را بدست بگیریم؛ کنترل مبلغی کلان را؛ ۳۵۰ میلیون پوند در هفته، و آن را صرف نیازمندیها و اولویت های خود کنیم، و آری، همچنین کنترل مرزهایمان را با سیستمی معقول، منصفانه و بی طرفانه در دست بگیریم.»

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که از حامیان باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپاست، نسبت به تبعات منفی ترک اتحادیه اروپا هشدار دادند.

آقای کامرون در آخرین سخنان خود با مرتبط ساختن گزینه و انتخاب پیش روی بریتانیایی ها در همه پرسی به «موجودیت» این کشور، گفت که در صورت رای به خروج از اتحادیه «راه برگشتی وجود نخواهد داشت».

قتل جو کاکس، نماینده پارلمان بریتانیا و نگرانی شهروندان بریتانیایی نسبت به پیامدهای احتمالی و منفی ترک اتحادیه اروپا بر اقتصاد از دلایل پیشی گرفتن کارزار باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا عنوان می شود.

همه پرسی ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا روز پنجشنبه سوم تیرماه (۲۳ ژوئن) برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رابطه بریتانیا با اتحادیه اروپا در گروی یک همه پرسی تاریخی

شرایط آینده بریتانیا درصورت خروج از اتحادیه اروپا

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند