کامرون: با رای به ترک اتحادیه اروپا راه برگشتی نخواهد بود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کامرون: با رای به ترک اتحادیه اروپا راه برگشتی نخواهد بود

به نظر می رسد در آستانه برگزاری همه پرسی ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا شمار حامیان باقی ماندن این کشور در اتحادیه از شمار حامیان خروج آن از اتحادیه اروپا اندکی فزونی گرفته است.

همزمان و تنها چهار روز مانده به همه پرسی، دیوید جی رز، از روزنامه «میل آن ساندی» از کارزار باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه حمایت کرد.

روزنامه «ساندی تایمز» اما با ترغیب به ترک اتحادیه اروپا نوشت:«باید آماده رویارویی با دشواری ها باشیم اما آرامشمان را حفظ کنیم.»

بنا به نظرسنجی منتشر شده در روزنامه «ساندی تایمز» کارزار ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا با ۴۴ درصد از کارزار ترک این اتحادیه با ۴۳ درصد پیشی گرفته است.

از سوی دیگر، بوریس جانسون، شهردار سابق لندن که از حامیان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاست گفت:«نباید فرصت را از دست دهیم و باید کنترل کشور را بدست بگیریم؛ کنترل مبلغی کلان را؛ ۳۵۰ میلیون پوند در هفته، و آن را صرف نیازمندیها و اولویت های خود کنیم، و آری، همچنین کنترل مرزهایمان را با سیستمی معقول، منصفانه و بی طرفانه در دست بگیریم.»

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که از حامیان باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپاست، نسبت به تبعات منفی ترک اتحادیه اروپا هشدار دادند.

آقای کامرون در آخرین سخنان خود با مرتبط ساختن گزینه و انتخاب پیش روی بریتانیایی ها در همه پرسی به «موجودیت» این کشور، گفت که در صورت رای به خروج از اتحادیه «راه برگشتی وجود نخواهد داشت».

قتل جو کاکس، نماینده پارلمان بریتانیا و نگرانی شهروندان بریتانیایی نسبت به پیامدهای احتمالی و منفی ترک اتحادیه اروپا بر اقتصاد از دلایل پیشی گرفتن کارزار باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا عنوان می شود.

همه پرسی ماندن یا نماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا روز پنجشنبه سوم تیرماه (۲۳ ژوئن) برگزار خواهد شد.