نظرسنجی ها: کارزار بقای بریتانیا در اتحادیه اروپا پیشتاز است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نظرسنجی ها: کارزار بقای بریتانیا در اتحادیه اروپا پیشتاز است

در حالی که تنها چهار روز به برگزاری همه پرسی در مورد ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا باقی مانده است، نتایج دو نظرسنجی جدید از پیشتازی حامیان بقای این کشور در اتحادیه اروپا حکایت دارد.

بنا به نظرسنجی منتشر شده در روزنامه «ساندی تایمز» کارزار بقای بریتانیا در اتحادیه اروپا با ۴۴ درصد از کارزار ترک این اتحادیه با ۴۳ درصد پیشی گرفته است.

براساس نظرسنجی موسسه «سورویشن» (Survation) نیز که روز شنبه منتشر شده است طرفداران بقای بریتانیا در اتحادیه اروپا با اختلاف سه درصد پیشتاز هستند.

در همین حال معاون سردبیر روزنامه «میل آن ساندی» از حمایت شورای سردبیری این روزنامه از کارزار بقای بریتانیا در اتحادیه اروپا خبر داد.

در مقابل شورای سردبیری روزنامه «ساندی تایمز» ضمن حمایت از کارزار ترک اتحادیه اروپا، همه پرسی پیش رو را فرصتی برای اعمال فشار برای انجام اصلاحات در اتحادیه اروپا دانست.

از قتل جو کاکس، نماینده پارلمان بریتانیا و نگرانی رای دهندگان بریتانیایی از پیامدهای اقتصادی ترک اتحادیه اروپا به عنوان دلایل احتمالی پیشی گرفتن کارزار بقا در اتحادیه اروپا یاد می شود.

دیوید کامرون، نخست وزیر و جورج آزبورن وزیر اقتصاد بریتانیا در روزهای گذشته بر روی خطرات ترک اتحادیه اروپا برای اقتصاد این کشور تاکید کرده بودند.

همه پرسی در مورد ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا روز پنجشنبه سوم تیر (۲۳ ژوئن) برگزار خواهد شد.