ریچارد فورد، برنده جایزه ادبیات پرنسس آستوریاس اسپانیا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ریچارد فورد، برنده جایزه ادبیات پرنسس آستوریاس اسپانیا

ریچارد فورد، نویسنده و رمان نویس نامدار آمریکایی برنده جایزه «ادبیات» پرنسس آستوریاس اسپانیا شد.

رئیس هیات داوران جایزه پرنسس آستوریاس روز چهارشنبه هنگام اعلام نام او به عنوان برنده گفت: «توجه دقیق او به جزئیات در زمان توصیف داستان، نگاه تیره او به زندگی افراد ناشناخته و ترکیب دلتنگی ها و هیجانها در داستانهایش، همۀ اینها از فورد یک راوی عمیقا معاصر و همزمان، وقایع نگاری بزرگ ساخته است که جامعه معاصر آمریکا را بخوبی به تصویر می کشد.»

ریچارد فورد متولد سال ۱۹۴۴ میلادی در شهر جکسون ایالت می سی سی پی آمریکا است. او اولین رمانش را در سال ۱۹۷۶ میلادی منتشر کرد و قبل از آنکه تمام زندگیش را به نویسندگی اختصاص دهد، به حرفه روزنامه نگاری ورزشی مشغول بود.

او که فارغ التحصیل دانشگاه هنر میشیگان و دانشگاه هنرهای زیبای کالیفرنیا است، پیش از این نیز برنده جایزه پولیتزر برای کتاب «روز استقلال»، برنده جایزه مشهور پن فاکنر برای کتاب «خبرنگار ورزشی» و برنده جایزه ادبی فمینا از کشور فرانسه برای دیگر اثرش به نام «کانادا» شده بود.

از دیگر آثار او می توان به «تکه ایی از قلب من»، «آخرین خوش شانسی»، «زندگی وحشی»، «روسپی سرزمین» و مجموعه داستانی «زنان بدون مردان» اشاره کرد. برخی از آثار او به فارسی نیز ترجمه شده اند.

زندگی روزانه قشر متوسط آمریکا الهام بخش بسیاری از آثار اوست.