تیراندازی اورلاندو؛ احتمال صدور کیفرخواست برای همسر عمر متین

تیراندازی اورلاندو؛ احتمال صدور کیفرخواست برای همسر عمر متین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گفته پلیس آمریکا نور سلمان، همسر دوم عمر صدیق متین، عامل کشتار باشگاه شبانه پالس در شهر اورلاندو از برنامه شوهرش آگاهی داشته است و اینک احتمال دارد او رسما در این ارتباط متهم…

آگهی

به گفته پلیس آمریکا نور سلمان، همسر دوم عمر صدیق متین، عامل کشتار باشگاه شبانه پالس در شهر اورلاندو از برنامه شوهرش آگاهی داشته است و اینک احتمال دارد او رسما در این ارتباط متهم شود.

هر چند زمان دقیق ازدواج نور سلمان با عمر صدیق متین مشخص نشده است اما وی از عامل کشتار اورلاندو پسری سه ساله دارد.

عمر متین جوان ۲۹ ساله افغان تبار و متولد آمریکا، در ساعات اولیه روز یکشنبه پس از تیراندازی در یک باشگاه همجنسگرایان توسط پلیس کشته شد. در جریان این تیراندازی ۴۹ نفر جان باختند.

گفته می شود عمر متین خود از مشتریان باشگاه پالس بوده و به این باشگاه همجنسگرایان رفت و آمد داشته است.

در تیراندازی در باشگاه پالس ۵۳ نفر زخمی شدند که ۲۹ نفر از آنها همچنان در بیمارستان بستری هستند. در زمان وقوع تیراندازی حدود ۳۵۰ نفر در باشگاه پالس حضور داشتند.

آنجل سانتیاگو، یکی از مجروحان حادثه تیراندازی اورلاندو که از ناحیه پا مصدوم شده است، گفت: «برای من بعنوان یک مرد همجنسگرا رفتن به باشگاهی مانند پالس مانند رفتن به پناهگاه امن بود، شما نمی توانید به هر باری که می خواهید بروید چون نفرت از شما همه جا وجود دارد. در نتیجه وقتی به جایی مانند پالس می روید برای بی بند و باری و یا چیزی مشابه آن نیست بلکه تنها برای این است که آنجا حیطه امن شماست.»

در همین حال صدها نفر در مراسمی در گرامیداشت قربانیان کشتار اورلاندو شرکت کردند. این مراسم در کلیسایی در شهر اورلاندو برگزار شد.

از این حادثه به عنوان مرگبارترین تیراندازی از این نوع در آمریکا نام برده شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«باید با جدیت به خطر خرید آزادانۀ سلاحهای پرقدرت فکر کنیم»

دولت آمریکا: یک شبکه‌ قاچاق انسان از ازبکستان شناسایی و متلاشی شد

سگی معاون کلانتر را در ایندیانای آمریکا کُشت