ایتالیایی های حاضر در لیون، پیروزی لاجوردی پوشان بر بلژیک را جشن گرفتند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ایتالیایی های حاضر در لیون، پیروزی لاجوردی پوشان بر بلژیک را جشن گرفتند

در ادامه رقابت های جام ملت های اروپا تیم های بلژیک و ایتالیا دوشنبه شب در شهر لیون روبه روی هم قرار گرفتند. این بازی با نتیجۀ دو بر صفر به نفع لاجوردی پوشان به پایان رسید.

خبرنگار یورونیوز به میان تماشاگران در محوطه هواداران در میدان اصلی شهر لیون رفت. یکی از تماشاگران ایتالیایی که از پیروزی تیمش به وجد آمده، از شیوۀ بازی این تیم خوشحال است و می گوید «ما خوب حمله و دفاع کردیم. [جیانلویجی] بوفون عالی بود و ایتالیا فوق العاده بازی کرد.»

در مقابل، تماشاگران تیم بلژیک با ناراحتی میدان بلکور لیون را ترک کردند. یکی از این تماشاگران با ابراز تاسف از باخت تیم محبوبش می گوید: «حالم کمی گرفته شد، البته خوب بازی کردند. دوبازی دیگر مانده و فکر می کنم هنوز شانس داریم. در فینال دوباره همدیگر را می بینیم.»

خبرنگار یورونیوز از میان تماشاگران پرهیجان ایتالیایی چنین گزارش می دهد: «ایتالیایی ها اینجا در محدودۀ تماشاگران میدان بلکور این پیروزی را جشن گرفته اند. باوجود اینکه تعداد آنها از تماشاگران بلژیکی کمتر است، اما سروصدای زیادتری بعد از برنده شدن در مقابل بلژیک به پا کرده اند. حالا تیم شیاطین سرخ در روز شنبه، راهی جز پیروزی در برابر ایرلند ندارند.»

شیاطین سرخ لقب تیم ملی بلژیک است.

در دو بازی دیگر انجام شده در روز دوشنبه، اسپانیا توانست از سد جمهوری چک عبور کند و بازی ایرلند و سوئد نیز به تساوی انجامید.