Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

داعش می گوید عامل تیراندازی اورلاندو از اعضای این گروه بوده است

داعش می گوید عامل تیراندازی اورلاندو از اعضای این گروه بوده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز یکشنبه دست کم پنجاه نفر در تیراندازی در یک باشگاه دگرباشان جنسی در شهر اورلاندو کشته شدند.

آگهی

روز یکشنبه دست کم پنجاه نفر در تیراندازی در یک باشگاه دگرباشان جنسی در شهر اورلاندو کشته شدند. این حمله که پلیس از آن با عنوان «اقدام تروریستی» نام می برد، دست کم ۵۳ مجروح نیز برجای گذاشته است.

داعش در پایگاه خبری خود به نام «اعماق» عامل تیراندازی اورلاندو را یکی از اعضای این گروه دانسته و مسئولیت این حمله را به عهده گرفته اما هنوز مشخص نیست که آیا این تیراندازی با حمایت و یا برنامه ریزی مستقیم داعش صورت گرفته باشد.

عمر میر صدیق متین نیز که در آمریکا و در خانواده ای افغان به دنیا آمده در جریان مبادلۀ آتش با پلیس کشته شده است.

به گفتۀ ران هوپر مامور ویژه تحقیقات پلیس فدرال آمریکا، عمر متین در تماسی با ۹۱۱ در روز تیراندازی وفاداری خود به داعش را اعلام کرده است. این مامور اف بی آی در این باره گفت: «او در این تماس تلفنی بیعت خود با رهبر دولت اسلامی را اعلام کرده و ما تحقیقات برای یافتن هرگونه ارتباطات داخلی و بین المللی وی را آغاز کرده ایم.»

پلیس کالیفرنیا همچنین می گوید عمر میر صدیق متین، عامل این تیراندازی پیش از این دو بار به دلیل اظهارات افراطی و احتمال ارتباط با یک انتحار کننده مورد پرسش قرار گرفته بود.

به گفتۀ کسانی که از این تیراندازی جان سالم بدر برده اند این مهاجم در ساعت دوی صبح وارد این باشگاه شبانه شده و شروع به تیراندازی کرده است. به گفتۀ پلیس، عمر میر صدیق متین چند روز پیش از این اقدام خود اقدام به خرید چندین قبضه سلاح کرده بود.

Fifty dead, 53 injured in nightclub shooting: Orlando mayor pic.twitter.com/AUKXy7ieBU

— Reuters U.S. News (@ReutersUS) June 12, 2016

به فاصلۀ چند ساعت پس از به گفتۀ پلیس این اقدام تروریستی عمر متین، پلیس سانتامونیکا نیز مردی را دستگیر کرده که گفته می شود قصد داشته است در رژه دگرباشان در لس آنجلس دست به اقدام مشابهی بزند. پلیس از اتومبیل وی چندین قبضه سلاح و حجم زیادی مواد منفجره کشف کرده است.

کشتار اورلاندو خونبارترین تیراندازی در آمریکا در تاریخ این کشور عنوان می شود. این تیراندازی بار دیگر بحث دستیابی ارزان و آسان به سلاحهای سبک و نیمه خودکار را در این کشور به راه انداخته است.

Orlando Pulse nightclub shooting

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آزادی حمل سلاح در آمریکا؛ تداعی گر فیلمهای وسترن

تیراندازی اورلاندو؛ مردم برای اهدای خون صف کشیدند

گردهم آیی دگرباشان جنسی در حمایت از قربانیان کشتارِ اورلاندو