برنی سندرز مصمم به ادامه مبارزات انتخاباتی است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
برنی سندرز مصمم به ادامه مبارزات انتخاباتی است

با اعلام حمایت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا از هیلاری کلینتون و با اینکه به نظر می رسد انتخاب خانم کلینتون بعنوان نامزد حزب دموکرات تقریبا قطعی است، با این حال برنی سندرز هنوز مصمم به ادامه مبارزات انتخاباتی است.

آقای سندرز بیش از پیش از سوی حزب دموکرات برای متوقف کردن مبارزات انتخاباتی اش تحت فشار است. او خطاب به هوادارانش گفت: «فوق العاده خواهد بود که مردم واشنگتن، پایتخت کشورمان، بایستند و به جهان بگویند که آماده اند کشور را به سمت یک انقلاب سیاسی ببرند. از همه شما بسیار متشکرم.»

حامیان برنی سندرز احساس ناامیدی می کنند و احساسات متناقضی در مورد نامزدی هیلاری کلینتون و حمایت از او دارند.

یکی از هواداران برنی سندرز می گوید: «من اگر امکان رای دادن به برنی سندرز را نداشته باشم، در ماه نوامبر به کاندیدای حزب سبزها رای می دهم .»

یکی از زنان می گوید: «من بخاطر نه گفتن به ترامپ به هیلاری کلینتون رای می دهم، اما رای من واقعا رای به هیلاری نیست، فکر می کنم که او باید کارهای زیادی انجام دهد.»

یکی از مردان حامی برنی سندرز می گوید: «هر یک رای برای هیلاری، رایی بر ضد ترامپ است، این رای ها برای هیلاری نیست، بلکه در مخالفت با ترامپ است.»

هیلاری کلینتون توانسته است تعداد آرای لازم انجمن های درون حزبی و نمایندگان ویژه حزب دموکرات را برای نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کسب کند.

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشنگتن می گوید: «این احتمالا آخرین سخنرانی انتخاباتی سندرز بود. کمی پیشتر، او نشانه هایی بروز داد که آماده است بعد از برگزاری انتخابات مقدماتی واشنگتن در سه شنبه آینده از مبارزات انتخاباتی کنار بکشد که می تواند یک پیروزی برای حزب دموکرات در مبارزه با دونالد ترامپ ارزیابی شود.»