گمانه زنی پیرامون آینده سیاسی برلوسکونی به دنبال بیماری نارسایی قلبی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
گمانه زنی پیرامون آینده سیاسی برلوسکونی به دنبال بیماری نارسایی قلبی

همزمان با اعلام بیماری قلبی سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر اسبق ایتالیا که چهار بار عهده دار این سمت بوده، گمانه زنی های زیادی در مورد آینده سیاسی او مطرح شده است.

رابطه حزب با او مانند رابطه رئال مادرید با رونالدو است. سرنوشت باشگاه به بازیکن و بازگشت او به میدان گره خورده است.

قرار است سیلویو برلوسکونی ۷۹ ساله، اواسط هفته آینده به دلیل نارسایی دریچه آئورت تحت عمل جراحی قرار گیرد. نخست وزیر پیشین ایتالیا روز دوشنبه در حالی به بیمارستانی در میلان منتقل شد که پزشکان وضع جسمی او را نگران کننده خوانده بودند.

در حالی که برخی بیماری اخیر سیلویو برلوسکونی را مانعی بر سر راه بازگشت او به عرصه سیاسی ارزیابی کرده اند، اما پزشک معالج نخست وزیر پیشین ایتالیا ابراز امیدواری کرده است که او یک ماه پس از عمل جراحی سلامتی خود را باز یابد.

موریزیو گاسپاری، سناتور ایتالیایی و از اعضای حزب «فرزا ایتالیا» (Forza Italia) به رهبری سیلویو برلوسکونی می گوید: «همبستگی زیادی با برلوسکونی وجود دارد. همه چیز آرام است و امیدواریم در جریان عمل همه چیز خوب پیش برود. رابطه حزب با او مانند رابطه رئال مادرید با رونالدو است. سرنوشت باشگاه به بازیکن و بازگشت او به میدان گره خورده است.»

در سالهای اخیر حزب راست میانه «فرزا ایتالیا» پس از آنکه در سال ۲۰۱۱ و در اوج بحران بدهی های حوزه یورو، سیلویو برلوسکونی قدرت را از دست داد، تضعیف شده است.