موافقت دادگاه قانون اساسی پرتغال با استرداد مامور سابق سیا به ایتالیا

موافقت دادگاه قانون اساسی پرتغال با استرداد مامور سابق سیا به ایتالیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاه قانون اساسی پرتغال روز چهارشنبه حکم استرداد سابرینا دو سوزا، مامور سابق سازمان اطلاعات آمریکا به ایتالیا را تایید کرد.

آگهی

دادگاه قانون اساسی پرتغال روز چهارشنبه حکم استرداد سابرینا دو سوزا، مامور سابق سازمان اطلاعات آمریکا به ایتالیا را تایید کرد. این مامور سابق سیا پس از آنکه دادگاه عالی پرتغال با استرداد وی به ایتالیا برای گذراندن دوران محکومیت هفت ساله اش موافقت کرد، از دادگاه قانون اساسی تقاضای تجدید نظر کرده بود.

سابرینا دو سوزا به اتهام دست داشتن در ربودن نصر اسامه مصطفی حسن ملقب به ابوعمر، یک امام تندروی شهر میلان و انتقال مخفیانۀ وی به مصر از سوی دستگاه قضایی ایتالیا به هفت سال زندان محکوم شده است.

این مامور سابق سازمان اطلاعات آمریکا که تابعیت پرتغالی و آمریکایی دارد، اکتبر سال گذشته با حکم یوروپل در فرودگاه لیسبون دستگیر شد.

دادگاه شهر میلان در سال ۲۰۱۴ علاوه بر سابرینا دو سوزا، حکم مشابهی را برای ۲۵ آمریکایی دیگر در رابطه با ربودن ابوعمر در سال ۲۰۰۳ و انتقال مخفیانۀ وی به مصر بمنظور بازجویی توسط ماموران سیا صادر کرده است.

سازمان اطلاعات آمریکا ابوعمر را به داشتن فعالیت های اسلامگرایانه و ارتباط نزدیک با اسامه بن لادن، رهبر القاعده متهم می کند. ابوعمر که عضو جماعت اسلامی است، پس از سپری کردن ماهها در زندان های مصر، در سال ۲۰۰۶ آزاد شده اما نمی تواند شهر اسکندریه را ترک کند چرا که در صورت بازگشت به ایتالیا ممکن است به اتهام دست داشتن در تروریسم محاکمه شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر محرمانه ماهواره‌‌های جاسوسی سیا دژهای رومی را در نزدیکی مرز شاهنشاهی ساسانی آشکار کرد

منابع اطلاعاتی آمریکا: ایران و گروه‌های نیابتی‌اش، از ایجاد جنگی گسترده‌تر با اسرائیل پرهیز می‌کنند

اذعان سازمان سیا برای اولین بار: کودتا علیه دولت مصدق غیردموکراتیک بود