Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هیلاری کلینتون می گوید نامزد دموکرات ها برای ریاست جمهوری است

هیلاری کلینتون می گوید نامزد دموکرات ها برای ریاست جمهوری است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات برای انتخابات مقدماتی در آمریکا روز سه شنبه و پس از برگزاری آخرین انتخابات موسوم به سه شنبۀ بزرگ مدعی پیروزی در انتخابات مقدماتی دموکرات ها و نامزدی این حزب…

آگهی

هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات برای انتخابات مقدماتی در آمریکا روز سه شنبه و پس از برگزاری آخرین انتخابات موسوم به سه شنبۀ بزرگ مدعی پیروزی در انتخابات مقدماتی دموکرات ها و نامزدی این حزب شد.

وزیر سابق امور خارجه آمریکا همچنین از نمایندگی این حزب برای رقابت های ریاست جمهوری ۲۰۱۶ سخن گفت.

هیلاری کلینتون در جمع هواداران خود با بیان اینکه پیروزی وی بعنوان یک زن یک اتفاق تاریخی در آمریکاست است گفت: «از همۀ شما برای ساختن این لحظه سپاسگزارم. برای نخستین بار در تاریخ کشور ماست که یک زن نامزد یک حزب اصلی برای انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود.»

Clinton claims historic victory after winning New Jersey primary https://t.co/fWwYtUupFb

— Newsweek (@Newsweek) June 8, 2016

وی همچنین ضمن تشکر از رقیب هم حزبی خود، برنی سندرز افزود: «بگذارید جلوی فرض اشتباه را بگیریم، سناتور سندرز، کارزار انتخاباتی او و مناظرۀ قوی ای که با هم داشتیم در بارۀ افزایش درآمدها، کاهش نابرابری و افزایش سطح دستیابی به موقعیت های بهتر در جامعه پر از نکات مثبت برای حزب دموکرات و آمریکا بود.»

در آخرین سه شنبۀ بزرگ و طبق آرای اولیۀ اعلام شده، برنی سندرز در چهار ایالت و هیلاری کلینتون در دو ایالت از جمله نیوجرسی آرای انتخابات مقدماتی را از آن خود کرده اند. این انتخابات در آخرین سه شنبۀ بزرگ در ایالت های نیوجرسی، نیومکزیکو، داکوتای شمالی و جنوبی، کالیفرنیا و مونتانا برگزار شد. آخرین مرحله از انتخابات مقدماتی آمریکا برای رقابت های ریاست جمهوری روز چهاردهم ژوئن برگزار می شود.

هیلاری کلینتون توانسته است حمایت ۲۳۸۳ انجمن درون حزبی و نماینده دموکرات را که برای نامزدی این حزب مورد نیاز است کسب کند. با اینحال انتخاب قطعی نامزد دموکرات ها برای ریاست جمهوری ۲۰۱۶ در همایش این حزب صورت خواهد گرفت که قرار است در ماه ژوییه برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

متحد کردن دموکرات ها؛ مهمترین کار پیش روی کلینتون

انتخابات درون حزبی برای کاخ سفید؛ کلینتون پیشتاز، سندرز امیدوار

نگاهی متفاوت به نامزدهای آینده پست معاونت ریاست جمهوری آمریکا