انتخابات درون حزبی برای کاخ سفید؛ کلینتون پیشتاز، سندرز امیدوار

انتخابات درون حزبی برای کاخ سفید؛ کلینتون پیشتاز، سندرز امیدوار
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا خود را پیروز انتخابات درون حزبی دموکراتها می خواند اما برنی سندرز رقیب و هم حزبی خانم کلینتون می گوید تا پایان رقابتهای درو

آگهی

هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا خود را پیروز انتخابات درون حزبی دموکراتها می خواند اما برنی سندرز رقیب و هم حزبی خانم کلینتون می گوید تا پایان رقابتهای درون حزبی از پای نخواهد ایستاد و به پیروزی خود امیدوار است.

سناتور سندرز در جمع هوادارانش در کالیفرنیا، پرجمعیت ترین ایالت آمریکا، گفت: «برای پیروزی در انتخابات مقدماتی درون حزبی در واشنگتن سرسختانه خواهیم جنگید. سپس نبرد برای پیروزی، برای به بار نشستن عدالت در عرصه های اجتماعی، اقتصادی، تبعیض نژادی و محیط زیست را به فیلادلفیا و پنسیلوانیا خواهیم کشاند.»

در روز موسوم به آخرین سه شنبه بزرگ در شش ایالت آمریکا انتخابات مرحله مقدماتی درون حزبی انجام شد. خانم کلینتون تا لحظه تنظیم این خبر آرای ایالتهای داکوتای جنوبی، نیوجرسی و نیومکزیکو را از آن خود کرده و در کالیفرنیا پیشتاز است. برنی سندرز نیز آراء را در دو ایالت مونتانا و داکوتای شمالی به دست آورده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

متحد کردن دموکرات ها؛ مهمترین کار پیش روی کلینتون

«کلینتون آرای لازم را برای نامزدی دموکرات ها بدست آورده است»

نگاهی متفاوت به نامزدهای آینده پست معاونت ریاست جمهوری آمریکا