«کلینتون آرای لازم را برای نامزدی دموکرات ها بدست آورده است»

«کلینتون آرای لازم را برای نامزدی دموکرات ها بدست آورده است»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا و نامزد دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری روز دوشنبه توانسته است حد نصاب انجمن درون حزبی و نمایندگان دموکرات ها را به دست…

آگهی

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا و نامزد دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری روز دوشنبه توانسته است حد نصاب انجمن درون حزبی و نمایندگان دموکرات ها را به دست آورد. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، هیلاری کلینتون حمایت ۲۳۸۳ نماینده یا انجمن درون حزبی را که برای انتخاب در همایش ملی دموکرات ها بعنوان نامزد نهایی این حزب ضروری بوده، از آن خود کرده است.

پیروزی هیلاری کلینتون در حالی اعلام می شود که روز سه شنبه آخرین انتخابات مقدماتی موسوم به سه شنبۀ بزرگ در شش ایالت این کشور برگزار خواهد شد.

این نامزد دموکرات در دیدار با هواداران خود در کالیفرنیا گفت:«با استناد به اخبار، ما در مرز یک لحظۀ تاریخی و بی سابقه هستیم اما هنوز هم کار زیادی داریم که انجام بدهیم. فردا باید در انتخابات شش ایالت شرکت کنیم و برای تک تک آرا بویژه اینجا در کالیفرنیا سخت بجنگیم.»

بنا بر اعلام رسانه های آمریکایی برنی سندرز، نامزد سوسیالیست و رقیب هیلاری کلینتون اعلام کرده است تا زمان برگزاری همایش ملی حزب دموکرات به رقابت با وزیر سابق امور خارجه آمریکا ادامه خواهد داد و از این انتخابات کناره گیری نمی کند.

این نامزد دموکرات که امیدوار است در انتخابات روز سه شنبه نتایج این ایالت ها را از آن خود کند، در مقابل هواداران خود گفت: «اگر ما در کالیفرنیا و داکوتای جنوبی و شمالی و مونتانا و نیومکزیکو و نهایتا در نیوجرسی ببریم می توانیم با قدرت زیادی در گردهمایی حزب دموکرات حضور یابیم.»

پس از انتخابات روز سه شنبۀ بزرگ، و با برگزاری یک انتخابات دیگر در روز چهاردهم ژوئن، پروندۀ انتخابات مقدماتی حزب دموکرات ها بسته می شود و نهایتا در همایش این حزب که در ماه ژوییه برگزار خواهد شد، چهرۀ نهایی نامزد رسمی این دموکرات ها مشخص می شود.

در صورتیکه هیلاری کلینتون به عنوان نامزد رسمی این حزب معرفی شود این نخستین بار در آمریکا خواهد بود که یک زن نمایندگی یکی از دو حزب اصلی این کشور برای ریاست جمهوری را به عهده خواهد گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت مقدماتی انتخابات آمریکا به کالیفرنیا رسید

نگاهی متفاوت به نامزدهای آینده پست معاونت ریاست جمهوری آمریکا

حمایت «آهنین» بایدن از اسرائیل در برابر حمله ایران؛ آمریکا از طریق ۴ کشورعربی به تهران هشدار داد