جشن پیروزی کلینتون پس از آخرین سه شنبه بزرگ

جشن پیروزی کلینتون پس از آخرین سه شنبه بزرگ
Copyright 
نگارش از Pooneh Irani
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هیلاری کلینتون، در کنار خانواده اش پیروزی خود را در انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جشن گرفت.

آگهی

هیلاری کلینتون، در کنار خانواده اش پیروزی خود را در انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جشن گرفت.

براساس نتایج شمارش آرا روز سه شنبه ۷ ژوئن (۱۸خرداد)، خانم کلینتون نسبت به رقیبش برنی سندرز حمایت هیات های نمایندگی بیشتری را از آن خود کرده است.

خانم کلینتون در سخنرانی در جمع هوادارانش پیروزی خود به عنوان اولین زن نامزد انتخابات ریاست جمهوری از یکی از احزاب اصلی آمریکا را اتفاقی تاریخی دانست.

او همچنین ضمن تشکر از رقیب هم حزبی خود، برنی سندرز افزود: «بگذارید جلوی فرض اشتباه را بگیریم، سناتور سندرز، کارزار انتخاباتی او و مناظرۀ قوی ای که با هم دربارۀ افزایش درآمدها، کاهش نابرابری و افزایش سطح دستیابی به موقعیت های بهتر در جامعه داشتیم، پر از نکات مثبت برای حزب دموکرات و آمریکا بود.»

Don’t let anyone tell you that great things can’t happen in America. pic.twitter.com/dtgjwmcfMm

— Hillary Clinton (@HillaryClinton) June 8, 2016

هیلاری کلینتون تا پیش از آخرین سه شنبه بزرگ توانست حمایت ۲۳۸۳ انجمن درون حزبی و نماینده دموکرات را که برای نامزدی این حزب مورد نیاز است، کسب کند.

در کارزار مقابل، به رغم اینکه خانم کلینتون آرای لازم برای انتخاب به عنوان نامزد حزب دموکرات را به دست آورده است، آقای سندرز می گوید تا زمان برگزاری همایش ملی حزب دموکرات برای معرفی نامزد نهایی این حزب، به رقابت ادامه می دهد.

آقای سندرز روز سه شنبه در جمع هوادارانش گفت: «اگر این کمپین چیزی را ثابت کرده باشد، این است که میلیون ها آمریکایی که این کشور را دوست دارند، آماده اند تا برای تبدیل آن به مکانی بسیار بهتر، برخیزند و بجنگند. از همه شما متشکرم. مبارزه ادامه دارد.»

We are in this TOGETHER. Thank you New Mexico, California, South Dakota, North Dakota, New Jersey and Montana! #NotMeUs

— Bernie Sanders (@BernieSanders) June 8, 2016

در آخرین سه شنبه بزرگ و طبق آرای اولیه اعلام شده، برنی سندرز در ایالت های داکوتای شمالی و مونتانا و هیلاری کلینتون در ایالت های نیوجرسی و نیومکزیکو آرای انتخابات مقدماتی را از آن خود
کرده اند. در ایالت کالیفرنیا نیز خانم کلینتون پیشتاز است. این انتخابات در ایالت های نیوجرسی، نیومکزیکو، داکوتای شمالی و جنوبی، کالیفرنیا و مونتانا برگزار شد.

آخرین مرحله از انتخابات مقدماتی آمریکا برای رقابت های ریاست جمهوری روز چهاردهم ژوئن (۲۵ خرداد) برگزار می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

متحد کردن دموکرات ها؛ مهمترین کار پیش روی کلینتون

انتخابات درون حزبی برای کاخ سفید؛ کلینتون پیشتاز، سندرز امیدوار

نگاهی متفاوت به نامزدهای آینده پست معاونت ریاست جمهوری آمریکا