Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آنتونیو کونته: می خواهیم حریفان از ما بترسند

آنتونیو کونته: می خواهیم حریفان از ما بترسند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایتالیا دوشنبه در اولین بازی گروهی جام ملتهای اروپا در مقابل بلژیک قرار می گیرد.

آگهی

ایتالیا دوشنبه در اولین بازی گروهی جام ملتهای اروپا در مقابل بلژیک قرار می گیرد. لاجوردی پوشان (آتزوریها) امیدوارند ناکامی در دو جام ملتهای گذشته را جبران کنند. ایتالیا با تیمی جوان می خواهد تاریخ نویی بسازد. آنتونیو کونته، سرمربی ایتالیا در گفتگو با یورونیوز می گوید:

«داستان ما در فوتبال اهمیت زیادی دارد. ایتالیا همیشه کشور مهمی از نگاه فوتبالدوستان بوده است. باشگاههای مهمی داشته ایم و داریم اما ما روزهای سختی را می گذرانیم.»

وی با اشاره به چالش شمار بالای بازیکنان خارجی در ایتالیا گفت: «بازیکنان ایتالیایی که در باشگاههای ما بازی می کنند تنها ۳۴ درصد است و ۶۶ درصد بازیکنان را خارجیها تشکیل می دهند. بنابراین نگرانی من را برای انتخاب بازیکنان تیم ملی می فهمید.»

این بازیکن پیشین تیم ملی ایتالیا می گوید: «دوران سختی است و پیدا کردن جوانان بااستعداد سخت تر. دلیلهای بسیاری برای آن وجود دارد؛ اما مهم این است که بتوانیم این رویه را تغییر دهیم تا دوباره به رقیبی جدی بدل شویم و استعدادهای جدیدی را به دنیای فوتبال ارائه کنیم.»

وی درباره وضعیت شاگردانش می‌گوید: «نمی خواهم در این جام جهانی درباره اهداف ایتالیا صحبت کنم. البته تیمهای دیگری هستند، به جز ما می توان آنها را بخت اصلی قهرمانی تلقی کرد. برخی دیگر هم مدعی هستند. ما در بدترین زمان ممکن قرار گرفته ایم. دو تن از بهترین بازیکنانمان وراتی و مارکیزیو را از دست داده ایم. می خواهیم سخت تلاش کنیم تا شگفتی‌ساز باشیم.» کونته با اشاره به تیم‌های مدعی این دوره می‌گوید: «به نظر من ۴ یا ۵ تیم بخت اصلی قهرمانی هستند. فرانسه یکی از آنها است، اکثر بازیکنان تیم ملی فرانسه در بهترین باشگاههای اروپایی توپ می زنند جوان هستند و هربار که فرانسه میزبان بوده چه در جام ملتهای ۱۹۸۴ و یا در جام جهانی ۱۹۹۸ آنها توانستند مقام قهرمانی را بدست بیاورند. البته فکر می کنم آلمان هم شانس زیادی دارد، آنها قهرمان جهان هستند، بلژیک در صدر رده بندی یوفا قرار دارد و اسپانیا، شخصا علاقه زیادی به انگلستان و پرتغال دارم.»

باید گام به گام به جلو برویم. ما در یکی از سختترین گروهها با بلژیک، سوئد و ایرلند قرار گرفته ایم. تنها می خواهم به بازی بعدی تیمم فکر کنم و پس از آن به مراحل بعدی فکر خواهم کرد.

زمانی که مردم درباره تیم ملی ایتالیا حرف می زنند، آنها همواره به خاطر تاریخ به دیده احترام به ما می نگرند، اما دوباره می خواهیم حریفان را نه به خاطر گذشته بلکه به دلیل توانایی‌های ایتالیا از ما بترسند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معرفی تیمهای حاضر در جام ملتهای اروپا

تساوی رم در شب مصدومیت آزمون و دیبالا و اخراج لوکاکو

سردار آزمون در رم؛ مهاجم لورکوزن شاگرد مورینیو می‌شود