موتوجی پی؛ روسی فاتح گرندپری بارسلون

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
موتوجی پی؛ روسی فاتح گرندپری بارسلون

والنتینو روسی ملقب به دکتر توانست شگفتی ساز شود و گرند پری بارسلونا را از آن خود کرد. همه اینها در حالیکه روسی مسابقه را از جایگاه پنجم آغاز کرده بود.

در حالیکه همگان منتظر بودند تا مارکز و یا لورنزو نفر اول از خط پایان بگذرند اما روسی که پیشتر ۷ بار در بارسلونا برنده شده بود توانست برای هشتمین بار رقیبان سرسخت و هم تیمی اش در یاماها لورنزو را مغلوب کند و اول شد. او با این پیروزی پس از عملکرد ضعیف خود در ایتالیا که بدلیل خرابی موتور نتوانست شرکت کند حالا دوباره به صدرنشینان جدول موتوجی پی نزدیک شده است.

آخرین باری که یک غیر اسپانیایی موفق به فتح گراند پری بارسلون شد سال ۲۰۱۱ بود. کیسی استونر در سال ۲۰۱۱ رکورد بردهای پیاپی اسپانیاییها در بارسلون را شکست.

برگی از تاریخ موتوجی پی
والنتینو روسی تنها موتور سواری است که در بارسلون موفق شده است حریفان اسپانیایی اش را در سالهای اخیر شکست دهد. اما در سال ۲۰۰۷ شکست سختی از قهرمان استرالیایی کیسی استونر خورد.

کیسی استونر با این قهرمانی در رقابتهای گراند پری بارسلونا توانست به صدرنشینی اش در جدول رده بندی کلی ادامه دهد و به تنها قهرمانی اش در رقابتهای موتوجی پی رسید.

یادی از لوییس سالوم
این هفته رقابتهای موتوجی پی داغدار درگذشت لوییس سالوم موتور سوار موتو ۲ بود.

لوییس سالوم جمعه در هنگام تمرین آزاد مسابقات گرند پری اسپانیا در بارسلون دچار حادثه شد و از ناحیه سر به شدت آسیب دید. سالوم توسط نیروهای امداد و پزشکی حاضر در پیست سریعا به بیمارستان منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت ولی به دلیل شدت بالای جراحات درگذشت.