گرامیداشت یاد محمد علی افسانه بوکس جهان از کنگو تا آمریکا

گرامیداشت یاد محمد علی افسانه بوکس جهان از کنگو تا آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تعدادی از دوستداران محمد علی٬ افسانه بوکس جهان در شهر لوییویل ایالت کنتاکی٬ با گل و شمع یاد او را گرامی داشتند.

تعدادی از دوستداران محمد علی٬ افسانه بوکس جهان در شهر لوییویل ایالت کنتاکی٬ با گل و شمع یاد او را گرامی داشتند. جهان در سوگ محمد علی بوکسوری است که برای ساختن جهانی بهتر تلاش می کرد.

آگهی

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا نیز در توئیتی گفت که او جهان را تکان داد.

ویتالی کلیچکوُ بوکسور سابق سنگین وزن جهان درباره محمد علی می گوید: «او فردی افسانه ای بود. او الگویی برای میلیون ها نفر در سراسر جهان بود. او برای ورزش و بویژه برای بوکس بیش از هر کسی کار کرد. عمیقا به همه بستگانش تسلیت می گویم. می خواهم بگویم که محمد علی هنوز زنده است. روح اش و افکارش هنوز در قلب ما زنده است.»

در کینشاسا پایتخت جمهوری دمکراتیک کنگو (زئیر سابق) بود که در سال ۱۹۷۴ محمد علی در آنچه «مبارزه قرن» نام گرفت به مصاف جرج فورمن قهرمان شکست ناپذیر بوکس برای کسب عنوان قهرمان بوکس سنگین وزن جهان رفت و او را شکست دارد. مسابقه ای که با عنوان «غرش در جنگل» شناخته می شود.

یکی از ورزشکاران بوکس در کینساسا می گوید: «متشکریم از او که باعث شد بوکس در کنگو اعتبار پیدا کند. او جوانان بسیاری را تشویق کرد که ورزش بوکس را شروع کنند و دنیا را متوجه کشورمان کنند.»

با اعلام درگذشت محمد علی٬ کاربران توییتر میلیون ها پیام از جمله جملاتی از او را روی شبکه های اجتماعی منتشر کردند از جمله: «اگر ذهنم بتواند تصورش کند٬ و قلبم باورش٬ آنگاه می توانم بدستش آورم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیام هایی در ستایش محمد علی، اسطوره دنیای بوکس

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

مرگ نوجوان در چالش چیپس تند؛ چیپس‌های «پاکوئی» از فروشگاه‌های آمریکا جمع‌آوری می‌شوند