Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سیل در فرانسه؛ تثبیت ارتفاع آب سن در پاریس و آب گرفتگی در شهرهای حومه پایتخت

سیل در فرانسه؛ تثبیت ارتفاع آب سن در پاریس و آب گرفتگی در شهرهای حومه پایتخت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سطح آب رودخانه سن در قلب پاریس که شب گذشته به بالاترین سطح خود رسیده بود روز شنبه تثبیت شد و اندکی نیز کاهش یافت.

آگهی

سطح آب رودخانه سن در قلب پاریس که شب گذشته به بالاترین سطح خود رسیده بود روز شنبه تثبیت شد و اندکی نیز کاهش یافت. با این حال هنوز هم سطح آب سن در حدود ۶ متر است و شرایط در برخی از مناطق حومه پاریس همچنان بحرانی است.

#instantané le foule regarde le #zouave du pont de l'Alma qui brave la #CrueParis#CrueSeine#inondations#Parispic.twitter.com/Jx3OgnwedO

— Ludovic Marin (@ludovic_marin) June 4, 2016

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه در این ارتباط گفت: «انتظار می رود که عملیات امداد و نجات حداقل تا روز دوشنبه ادامه یابد و امیدواریم که بعد از آن شاهد بازگشت تدریجی حالت عادی باشیم.»

در شانزده کیلومتری جنوب پاریس، سیل شهر «ویلنو سن ژرژ» را در بر گرفته و مردم با کمک قایق جا به جا می شوند و نیروهای ارتش به کمک سیل زدگان شتافتند. در برخی از مناطق شهر آب تا ۱.۵۰ متر بالا آمده است. دو ورزشگاه برای انتقال کسانی که جایی برای ماندن ندارند و خانه هایشان در محاصره آب است اختصاص داده شده است با این حال برخی نیز ترجیح می دهند در خانه هایشان بمانند.

بنا بر گزارش ها در جریان سیل در روزهای گذشته در فرانسه ۴ نفر جان باخته اند و ۲۴ نفر زخمی شده اند. نیروهای امداد بیش از ۲۰ هزار نفر را نیز به مکان های امن منتقل کرده اند.

یکی از ساکنان سن ژرژ که با قایق در خیابان های شهر حرکت می کند می گوید: «این اتفاقات بلایای طبیعی اند و نمی شود با آنها مبارزه کرد٬ خانه من قبلا چند بار دستخوش سیل شده و تا حالا فرو نریخته است. خانه ها و وسایل اند که آسیب دیده اند و تلفات انسانی در اینجا نداشته ایم. چاره دیگری نیست و باید تحمل کرد.»

شرکت های بیمه خسارت های ناشی از از سیل را بیش از ۶۰۰ میلیون یورو برآورد کرده اند.

رکورد ارتقاع آب رودخانه سن یادآور سیل سال ۱۹۱۰ است که در پی آن آب چندین منطقه از پاریس را در بر گرفت و مردم در مناطقی از پاریس با قایق رفت و آمد می کردند.

Grande crue de la Seine à Paris (1910) pic.twitter.com/51YKWtHivh

— Photos Histoires (@PhotosHistos) June 16, 2015

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رود «سن» سرریز شد؛ سیل پاریس را تهدید می‌کند

سیل مرگبار، زندگی مردم اروپا را مختل کرد

به دختر۱۲ ساله یهودی در پاریس تجاوز شد؛ادعای رهبر جامعه یهودیان فرانسه درباره ارتباط تجاوز و فلسطین