خلبانان فرانسوی به اعتصابگران می پیوندند

خلبانان فرانسوی به اعتصابگران می پیوندند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خلبانان فرانسوی همگام با ادامه اعتصابات و تظاهرات در شهرهای مختلف اعلام کردند در اعتراض به لایحه کار که دولت فرانسه در پی تصویب و اعمال آن است از ۱۱ تا ۱۴ ژوئن دست به اعتصاب می…

آگهی

خلبانان فرانسوی همگام با ادامه اعتصابات و تظاهرات در شهرهای مختلف اعلام کردند در اعتراض به لایحه کار که دولت فرانسه در پی تصویب و اعمال آن است از ۱۱ تا ۱۴ ژوئن دست به اعتصاب می زنند.

این در حالی است که بازی های فوتبال جام ملت های اروپا ۱۰ ژوئن، درست یک روز پیش از اعتصاب خلبانان آغاز می شود.

برنارد گارجولو، از اتحادیه کارکنان حمل و نقل عمومی می گوید:«با یا بی جام ملت های اروپا. سه ماه است که اعتصاب می کنیم. با تمام توان و امکاناتمان دولت را مجبور به عقب نشینی می کنیم.»

دولت فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری سوسیالیست فرانسه مصمم به تغییر و اصلاح قانون کار است.

قانون کار جدید فرانسه با هدف افزایش رشد اقتصادی و بهره وری، ساعات کاری و اشتغالزایی، استخدام و اخراج کارکنان توسط کارفرمایان را نیز تسهیل می کند. اتحادیه ها اما اصلاحات مدنظر دولت را به زیان کارگران و کارکنان می دانند.

اِما مارچه گاگلیا، رئیس بزینس یوروپ می گوید: «آنچه مهم است جذب سرمایه، ایجاد رقابت بیشتر و همچنین تشویق شرکت ها به سرمایه گذاری است. وضعیت موجود به هیچ وجه خوب نیست؛ کمبود سوخت، ایجاد راهبندان. این کارها بسیار بد است. امیدوارم تمام این مسائل تمام شده و فرانسه اصلاحات زیرساختی خود را به سرانجام برساند، اصلاحاتی که به آن نیاز دارد.»

کارکنان راه آهن فرانسه نیز با تقریبا نصف خدمات دهی معمول خود دست به اعتصابی نامحدود زده اند.

کارکنان ۱۹ نیروگاه هسته ای فرانسه نیز اعتصاب کرده اند اما مطابق با قانون نمی توانند تولید برق را به کلی متوقف و کشور را به خاموشی مطلق بکشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟

آثار هنرمندان گمنام و سرشناس ایرانی در نمایشگاه «بنیاد فرح پهلوی» در پاریس