Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

کشتن هارامبه در باغ وحش سینسیناتی صدای همه را درآورده است

کشتن هارامبه در باغ وحش سینسیناتی صدای همه را درآورده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعتراض ها به مرگ هارامبه، گوریل ۱۷ سالۀ باغ وحش سینسیناتی بر اثر شلیک گلوله از سوی نگهبانان این باغ وحش از سوی هواداران حقوق حیوانات در آمریکا ادامه…

آگهی

اعتراض ها به مرگ هارامبه، گوریل ۱۷ سالۀ باغ وحش سینسیناتی بر اثر شلیک گلوله از سوی نگهبانان این باغ وحش از سوی هواداران حقوق حیوانات در آمریکا ادامه دارد. در پی افزایش این اعتراض ها پلیس روز سه شنبه تحقیقات خود را در مورد شرایطی که منتهی به کشته شدن این گوریل شد، آغاز کرده است.

حامیان حقوق حیوانات با متهم کردن مسئولان این باغ وحش به کوتاهی می گویند حصارهای محل زندگی این گوریل به اندازۀ کافی محکم و بلند نبوده و می بایست حصار دومی در خندق دور قفس این گوریل نصب می شده است.

مایکل بودکی، مدیر اجرایی سازمان «بهره برداری از حیوانات را متوقف کنید» با اشاره به این حادثه می گوید: «اگر ابزار لازم را به یک نوجوان یا بزرگسال بدهید او می تواند از این موانع بالا برود اما اینجا داریم در مورد یک کودک چهار ساله حرف می زنیم. این کودک ابزاری برای بالا رفتن از این حصارها نداشته و به نوشتۀ روزنامه ها این کودک وقت زیادی هم لازم نداشته که از این حفره رد بشود. حالا شما به من بگویید که اگر یک کودک بتواند به راحتی از موانع فیزیکی رد بشود آیا آن موانع امن است؟»

نگهبانان هارامبه روز جمعه این گوریل ۱۸۰ کیلویی را برای جلوگیری از آسیب زدن احتمالی وی به این کودک چهارساله که به داخل محوطۀ زندگی او سقوط کرده بود با شلیک گلوله از پای درآوردند.

جک هانا، متخصص حیات وحش است. او رفتار بازدید کنندگان در هنگام این حادثه و هیاهوی آنها در اطراف قفس هارامبه را تهییج کننده می داند و می گوید: «او آنجا در قفس خود نشسته بود و ناگهان یک چیز به داخل خندق می افتد. بعد ناگهان صدای فریاد مردم بلند می شود. خب این گوریل در چنین وضعیتی قرار داشته، انهم یک گوریل پشت نقره ای که وقتی عصبانی یا ناراحت است شما نمی قادر نیستید شاهد طبیعت وحشی او باشید. وقتی انها به جان هم می افتند شما نمی توانید این صحنه را تحمل کنید.»

تصاویری که بازدیدکنندگان از صحنۀ افتادن این کودک در خندق پرآب ضبط کرده اند نشان می دهد که هارامبه به کودک نزدیک می شود و او را در آب تکان می دهد اما هیچ خشونتی در آن لحظه در رفتار این گوریل دیده نمی شود. با اینحال مسئولان باغ وحش می گویند استفاده از گلولۀ حاوی مواد بیهوش کننده ممکن بود با تاخیر عمل کند یا منجر به تهییج این گوریل شود که در آنصورت احتمال خطر مرگ برای این کودک زیاد بود.

گوریل پشت نقره ای که خاستگاه آن در آفریقاست به دلیل شکار بیش از حد در معرض انقراض قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شامپانزه عزاداری که ۳ ماه است نوزاد مرده‌ خود را رها نمی‌کند

کدام جاندار رکورددار بیشترین زمان نگه داشتن نفس در ریه‌هاست؟

مورچه یا نهنگ؛ کدام یک به نسبت «مغزی بزرگ‌تر» دارد؛ ارتباط اندازه مغز با هوش در چیست؟