«تا کنار گذاشتن لایحۀ اصلاحات قانون کار به اعتصاب ادامه می دهیم»

«تا کنار گذاشتن لایحۀ اصلاحات قانون کار به اعتصاب ادامه می دهیم»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کارکنان راه اهن فرانسه در اعتراض به ساعات کاری و همچنین لایحۀ اصلاحات قانون کار از شامگاه سه شنبه اعتصاب خود را آغاز کردند.

آگهی

کارکنان راه اهن فرانسه در اعتراض به ساعات کاری و همچنین لایحۀ اصلاحات قانون کار از شامگاه سه شنبه اعتصاب خود را آغاز کردند. خلبانان و کارکنان خطوط هوایی فرانسه نیز از روز پنجشنبه به این اعتصاب می پیوندند.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه روز سه شنبه و ساعاتی پیش از آغاز اعتصاب راه آهن این کشور با اعلام امادگی برای یافتن راه برون رفت از این بحران، تاکید کرد از موضع خود در مورد اصلاحات قانون کار عقب نشینی نمی کند. این اعتصاب موجب لغو حرکت قطارها شده و واکنش شهروندان را در پی داشته است.

یکی از شهروندان با بیان اینکه وضعیت را درک می کند و می گوید مطالباتی هست که قابل فهم و پذیرش است اما طول کشیدن این اعتصاب می تواند مشکل ساز باشد.

شهروند دیگری اما مخالف این نظر است و می گوید کسانی هستند که شرایط خیلی بدتری دارند و هیچ امتیازی هم ندارند و اعتصاب نمی کنند.

به موازات اعتصاب راه آهن فرانسه، کارکنان مرکز بازیافت زباله در جنوب شرقی پاریس نیز دست به اعتصاب زده اند. کارکنان این مرکز با به آتش کشیدن سطل های زباله اقدام به مسدود کردن جاده های این منطقۀ پر تردد کرده و اعتراض خود را نسبت به پافشاری دولت برای تصویب این لایحه اعلام کردند.

نمایندۀ اتحادیۀ کارگری این مرکز بازیافت زباله می گوید:«مانوئل والس، نخست وزیر نظر اشتباهی از گفت و گوی اجتماعی دارد و امروز ما تصمیم گرفته ایم وارد مرحلۀ بعدی یعنی بالا بردن صدایمان بشویم.»

اعتراض ها به این لایحۀ دولت که از ماه فوریه و با تظاهرات خیابانی آغاز شد با اعتصاب پالایشگاهها وارد مرحلۀ جدیدی شده آغاز شده و معترضان امیدوارند با توجه به نزدیکی مسابقات فوتبال یوروی ۲۰۱۶ دولت را مجبور به کنار گذاشتن لایحه اصلاح قوانین کار کنند.

مخالفان با این اصلاحات می گویند این قانون به نفع کارفرماهاست و در صورت تصویب کارفرماها می توانند شرایط خود را به کارکنان تحمیل کرده و آنها را به راحتی اخراج کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعداد جنجال برانگیز ۳-۴۹ چیست؟

انجمن کارفرمایان فرانسه و کنفدراسیون عمومی کار در برابر هم قرار گرفتند

تشدید اعتصاب ها در فرانسه؛ راه آهن و ایرفرانس نیز به اعتصاب می پیوندند