Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آزادسازی فلوجه و موصل؛ داعش در دو نقطه هدف قرار گرفته است

آزادسازی فلوجه و موصل؛ داعش در دو نقطه هدف قرار گرفته است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی آغاز عملیات نظامی در عراق برای بازپس گیری فلوجه و موصل از دست گروه دولت اسلامی، صدها نفر از ساکنان این مناطق توانسته اند خود را به اردوگاههای پناهجویان در استان انبار…

آگهی

در پی آغاز عملیات نظامی در عراق برای بازپس گیری فلوجه و موصل از دست گروه دولت اسلامی، صدها نفر از ساکنان این مناطق توانسته اند خود را به اردوگاههای پناهجویان در استان انبار برسانند.

ملیسا فلمینگ، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان می گوید به دلیل ممانعت داعش، تعداد خانواده هایی که توانسته اند از فلوجه گریخته و خود را به این اردوگاهها برسانند بسیار کم است. به گفتۀ وی تاکنون بیش از ۸۰۰ نفر توانسته اند از مناطق حومه ای فلوجه خود را به این اردوگاهها برسانند و قرار است برای پذیرش آوارگانی که ممکن است طی روزهای آینده از فلوجه بگریزند دو اردوگاه دیگر برپا شود.

آلاهین یکی از زنان اهل فلوجه به همراه خانواده اش خود را به اردوگاه العراقی رسانده است. او می گوید: «طی دو سال و نیم گذشته خانواده ها از مشکلات روانی زیادی رنج می برند. از زمانی هم که داعش راههای خروجی را مسدود کرده خیلی از خانواده ها دست به خودکشی می زنند و برخی از آنها کودکانشان را خفه می کنند و سپس خود را آتش می زنند.»

عملیات بازپس گیری فلوجه از هفتۀ گذشته و با بمباران این شهر از سوی ارتش عراق آغاز شده است. همزمان در منطقۀ موصل نیز، پیشمرگه های کرد در کنار ارتش عراق حملات خود به این شهر را از روز یکشنبه آغاز کرده اند. شورای امنیت اقلیم کردستان روز یکشنبه از آزادی روستای مفتی و چهار روستای دیگر در ۲۰ کیلومتری شهر موصل خبر داده است.

در عملیات پیشروی به سمت موصل که پایتخت دولت اسلامی در عراق محسوب می شود بیش از ۵۵۰۰ پیشمرگه با حمایت جنگنده های آمریکایی مشارکت دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دروازه های فلوجه گشوده شد

واردات خودرو برای همه ایرانیان آزاد شد؛ دختران زنجیرزن بی‌حجاب کرج احضار شدند

«پیوند پنهانی جمهوری اسلامی و اقلیم کردستان عراق: پای قاچاق میلیون‌ها دلار نفت در میان است»