درخشش جودوکاران ژاپنی در نخستین روز مسابقات مکزیک

درخشش جودوکاران ژاپنی در نخستین روز مسابقات مکزیک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخستین روز مسابقات جودوی مکزیک با درخشش ورزشکاران ژاپنی به پایان رسید.

آگهی

نخستین روز مسابقات جودوی مکزیک با درخشش ورزشکاران ژاپنی به پایان رسید.

آمی کوندو از ژاپن مدال طلای وزن منهای ۴۸ کیلوگرم را به گردن آویخت. کوندو، قهرمان مسابقات جایزه بزرگ توکیو در دیدار نهایی با کسب امتیاز ایپون از سد جودوکار برزیلی، سارا مینزیس گذشت.

مدال طلای وزن منهای ۵۲ کیلوگرم هم از آن دیگر ورزشکار ژاپنی، میساتو ناکامورآ شد. میساتو، قهرمان جهان در سال گذشته، به سختی حریف با تجربه روس خود ناتالیا کوزوتینا را به زانو در آورد.

در فینال وزن منهای ۵۷ کیلوگرم، سومیا دوریسورین از مغولستان به مصاف هلن روسوو از فرانسه رفت. دو جودوکار با گارد دفاعی بازی می کردند اما سرانجام ورزشکار مغول از غفلت هلن نهایت استفاده را برد و به پیروزی رسید.

در بخش مردان، اورخان سفروف از آذربایجان روی سکوی نخست وزن منهای ۶۰ کیلوگرم ایستاد. اورخان در دیدار نهایی به سختی، ونسان لیمار فرانسوی را شکست داد. لیمار دفاعی بازی می کرد و فرصتی به حریفش نمی داد اما در نهایت اورخان با کسب دو امتیاز یوکو برتری را از آن خود کرد.

شگفتی روز

ونسان لیمار فرانسوی و لین چن لینگ از چین دو شگفتی روز را رقم زدند.

ونسان در نخستین مبارزه خود، قهرمان جهان ناوهیسا تاکاتو از ژاپن را با کسب ۲ امتیاز وازاری به زانو درآورد.

چن لینگ هم دست به کار بزرگی زد و کاوری ماتسوماتو از ژاپن را از گردونه رقابتها حذف کرد. ماتسوماتا قهرمان جهان و دارنده مدال طلای المپیک لندن است.

فن روز

میساتو ناکامورآ از ژاپن بهترین فن روز را اجرا کرد. او با اجرای فنی دیدنی و کسب امتیاز ایپون حریف سوئیسی خود «اولین تچوپ» را شکست داد.

پدرو لاسوئن، گزارشگر یورونیوز از مکزیک گفت: «مسابقات جودوی مسترز امسال در شهر گوادالاخارآ مکزیک برگزار می شود. ۱۶ ورزشکار برتر هر وزن در این رقابتها که به چهار دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است شرکت می کنند. سطح این مسابقات، جایزه نقدی آن و امتیازی که داده می شود از بقیه رقابتها (جایزه بزرگ) بیشتر است. همچنین این مسابقات آخرین فرصت برای کسب سهمیه المپیک ریو است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوازدهمین روز جام جهانی ۲۰۲۲؛ مراکش و ژاپنِ شگفتی‌ساز بلژیک و آلمان را حذف کردند

شب چهارم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ از شگفتی‌سازی ژاپن در مقابل آلمان تا جشنواره گل اسپانیا

یک زن برای نخستین بار مسابقه لیگ قهرمانان آسیا را قضاوت کرد