تشدید درگیری ها در فلوجه هزاران تن از ساکنان این شهر را وادار به ترک خانه هایشان کرد

تشدید درگیری ها در فلوجه هزاران تن از ساکنان این شهر را وادار به ترک خانه هایشان کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با شدت گرفتن درگیری میان نیروهای ارتش عراق و پیکارجویان داعش در فلوجه در استان انبار، هزاران تن از ساکنان این شهر در حال ترک خانه و سرزمین خود هستند تا در مناطقی امن در نزدیکی بغداد سکونت داده…

آگهی

با شدت گرفتن درگیری میان نیروهای ارتش عراق و پیکارجویان داعش در فلوجه در استان انبار، هزاران تن از ساکنان این شهر در حال ترک خانه و سرزمین خود هستند تا در مناطقی امن در نزدیکی بغداد سکونت داده شوند. طی روزهای گذشته دهها غیرنظامی در این شهر کشته و زخمی شده اند.

این در حالی است که گروه داعش در تهدیدی به ساکنان این شهر هشدار داده که در صورت فرار یا تسلیم شدن در برابر نیروهای دولتی عراق، آنها را به جوخه های اعدام خواهند سپرد.

یکی از ساکنان فلوجه گفت: «ما از فلوجه می آییم. فلوجه مورد تجاوز قرار گرفته و ما از آن گریختیم. نیروهای امنیتی به ما کمک کردند تا شهر را ترک کنیم. امیدواریم امنیت به شهر بازگردد و نیروهای دولتی پیشروی بیشتری داشته باشند.»

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق طی روز های اخیر از نظامیان زخمی شده در عملیات آزادسازی فلوجه دیدار داشت.

پیکارجویان داعش دو سال پیش فلوجه در ۷۰ کیلومتری بغداد، پایتخت را به تصرف خود درآوردند. عملیات آزادسازی فلوجه از دست داعش روز دوشنبه آغاز شد. در این عملیات نیروهای دولتی ارتش عراق، شبه نظامیان شیعه و شماری از قبایل محلی تحت حمایت دولت علیه داعش شرکت دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حادثه در عروسی، باز هم در عراق؛ ۵۰ نفر در پی خوردن غذای فاسد، مسموم شدند

آتش‌سوزی در یک مراسم عروسی در عراق، ۱۰۰ کشته و ۱۵۰ زخمی بر جای گذاشت

«کردهای مستقر در عراق برای مقابله با حملات تازه ایران آماده می‌شوند»