فلاپی دیسک در پنتاگون چه می کند؟

فلاپی دیسک در پنتاگون چه می کند؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس اطلاعاتی که یک اداره دولتی آمریکا منتشر کرده است، بسیاری از اداره های دولتی این کشور، هنوز از فناوری های نیم قرن پیش استفاده می کنند.

آگهی

بر اساس اطلاعاتی که یک اداره دولتی آمریکا منتشر کرده است، بسیاری از اداره های دولتی این کشور، هنوز از فناوری های نیم قرن پیش استفاده می کنند.

به عنوان نمونه در وزارت دفاع آمریکا هنوز از فلاپی دیسک برای نگهداری و انتقال داده های دیجیتال استفاده می شود.

یکی از سخنگویان پنتاگون با دفاع از استفاده از فلاپی دیسک در این اداره دولتی می گوید که این فناوری هنوز جواب می دهد و به همین دلیل می شود از آن استفاده کرد.

استفاده از این فناوریهای کهنه، مثل کامپیوتر آی بی ام سری ۱، سالانه بیش از پنجاه میلیارد یورو هزینه روی دست مالیات دهندگان آمریکایی می گذارد.

اما به نظر می رسد پایان عمر فلاپی دیسکهای اداره های دولتی آمریکا فرا رسیده است. والری هندرسون، سختگوی پنتاگون می گوید، تا سال ۲۰۱۷ میلادی، ابزارهای دیجیتال ایمنی را جایگزین فلاپی دیسکها خواهد کرد.

به گفته سخنگوی پنتاگون، روند مدرن سازی سیستم رایانه ای این اداره تا سال ۲۰۲۰ به پایان می رسد.

وزارت دفاع آمریکا تنها اداره دولتی نیست که اسیر فناوریهای قدیمی شده است. وزارت دارایی این کشور نیاز فوری به بازسازی زیرساختهای فناوری خود دارد. زبانی که رایانه های این اداره استفاده می کنند، زبان برنامه نویسی سطح پایین «اسمبلی» است که در دهه پنجاه میلادی مرسوم بود.

از طرفی این فقط آمریکا نیست که علاقه به استفاده از فناوریهای قدیمی دارد. در آلمان و در پی افشاگریهای ادوارد اسنودن درباره جاسوسی دولت آمریکا، فروش دستگاه های تایپ در سال ۲۰۱۴ میلادی افزایش چشمگیری داشت.

روی کورماک، استاد دانشگاه ناتینگهام انگلستان درباره این موضوع می گوید: «به دنبال افشاگریهای ادوارد اسنودن، علاوه بر آلمان، در کشور روسیه هم استفاده از دستگاه های تایپ مرسوم شده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زلزله سیاسی در واشنگتن؛ برای نخستین بار در تاریخ آمریکا رئیس مجلس نمایندگان از سمت خود برکنار شد

پسر رئيس جمهوری آمریکا برای رسیدگی به اتهام خرید غیرقانونی اسلحه در دادگاه فدرال حاضر شد

واکنش آمریکا به بلندپروازی ایران برای ایجاد پایگاهی در قطب جنوب