اظهار نگرانی سران هفت کشور صنعتی از وضعیت اقتصادهای نوظهور

اظهار نگرانی سران هفت کشور صنعتی از وضعیت اقتصادهای نوظهور
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخستین روز از نشست دو روزه رهبران هفت کشور صنعتی جهان در شهر ایسه شیما در مرکز ژاپن با اظهار نگرانی سران کشورهای شرکت کننده درباره اقتصادهای نوظهور به پایان…

آگهی

نخستین روز از نشست دو روزه رهبران هفت کشور صنعتی جهان در شهر ایسه شیما در مرکز ژاپن با اظهار نگرانی سران کشورهای شرکت کننده درباره اقتصادهای نوظهور به پایان رسید.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن وضعیت کنونی اقتصاد جهان را با بحران اقتصادی هشت سال پیش مقایسه کرد.

هیروشیکه سگو، یکی از مقامات ارشد دولت ژاپن در باره نشست روز نخست اجلاس گفت: «رهبران شرکت کننده در اجلاس بر این نظر بودند که اقتصادهای در حال ظهور در وضعیتی وخیم هستند اما در مجموع بر این عقیده بودند که وضعیت کنونی اقتصاد جهانی را نمی توان بحرانی دانست.»

وی گفت که سران گروه هفت بر لزوم صرف هزینه برای به حرکت درآوردن اقتصاد جهانی تاکید کردند اما زمان و میزان این محرکها بستگی به هر یک از کشورها خواهد داشت. آلمان و بریتانیا با ارائه چنین محرکهای مالی مخالفند.

رهبران اتحادیه اروپا و ژاپن نیز در جریان نشست روز پنجشنبه، تعهد خود در راه دستیابی هر چه سریعتر به توافق سیاسی درمورد قرارداد تجارت آزاد فراقاره ای اعلام کردند.

رهبران گروه هفت، درباره امنیت تجارت دریایی بخصوص با توجه به حضور گسترده تر چین در دریاهای چین شرقی و جنوبی به تبادل نظر پرداختند اما چین اعلام کرده است این مساله ارتباطی به این اجلاس ندارد. چین در این دریاها با برخی از کشورهای منطقه از جمله ژاپن مناقشه ارضی دارد.

درباره سیاست تولید فولاد چین، ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اروپا گفت: «من فکر می کنم در کل ما در اروپا با تولید بیش از ظرفیت اقتصاد چین مشکل داریم. این مساله بر کشورهای ما تاثیر زیادی می گذارد. ما ۲۲ کشور تولید کننده فولاد در اتحادیه اروپا داریم و همه این کشورهای دارای کارخانه های فولاد حق دارند از صنعت خود دفاع کنند.»

در این دوره از اجلاس گروه هفت موضوعاتی چون مبارزه با تروریسم، گرمایش زمین و یافتن راههایی برای حفظ و نجات میراث فرهنگی از تهدیدات جنگی در دستور کار نشست هفت کشور صنعتی جهان (کانادا، فرانسه، آلمان، بریتانیا، ایتالیا، ژاپن و ایالات متحده آمریکا) قرار دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زلنسکی با هواپیمای فرانسه وارد ژاپن شد؛ گروه هفت: با «اقتصاد قهری» هر کشوری مقابله می‌کنیم

معترضان ژاپنی ماهیت گروه ۷ را زیر سوال بردند؛ «نه به نشست امپریالیستی جی هفت»

رهبران گروه ۷ در هیروشیما؛ تشکیل یک جبهه متحد علیه روسیه و تقویت هماهنگی‌ها در مقابل چین