ترامپ حد نصاب حمایت را برای نامزدی جمهوریخواهان کسب کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترامپ حد نصاب حمایت را برای نامزدی جمهوریخواهان کسب کرد

دونالد ترامپ سرانجام موفق شد تا حمایت هزار و ۲۳۸هیات نمایندگی را در دور مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا کسب کند.

این موفقیت برای آقای ترامپ، ثروتمند جنجال برانگیز به منزله کسب حد نصاب حمایت برای نامزدی حزب جمهوریخواه در انتخابات پیش رو است.

وی در جمع هوادارانش گفت: «مردم پشت سر من از داکوتای شمالی ما را در صدر نشناندند. داکوتای شمالی قطعنامه ای بزرگ صادر کرد و من واقعا سپاسگذارش هستم. ما آن را هرگز فراموش نمی کنیم.»

سخنان آقای ترامپ پس از اعلام نامزدی، در ایالات متحده آمریکا واکنش های بسیاری را برانگیخته است. یکی از شهروندان کارولینای شمالی در نیویورک می گوید: «به نظرم او صدای ما است. من فکر می کنم وقتش رسیده با کسانی که شایسته مقامشان هستند و گرفتن دولت، کشور را به مردم پس بدهیم. به نظرم او آدم این کار است.»

دیگری که اهل ایالت واشنگتن است درباره آقای ترامپ اینچنین اظهار نظر می کند: «به نظرم او یک قلدر نژادپرست است و من بسیار ناراحتم که کار آمریکا به اینجا کشیده است.»

آقای ترامپ پیش از این ۱۶ رقیب داشت و اکنون تنها گزینه باقی مانده جمهوری خواهان در دور مقدماتی، برای انتخابات ریاست جمهوری آتی ایالات متحده آمریکا است.