Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

زیردریایی ها برای یافتن جعبۀ سیاه به عمق مدیترانه می روند

زیردریایی ها برای یافتن جعبۀ سیاه به عمق مدیترانه می روند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جستجوها برای یافتن جعبه های سیاه و اجساد مسافران هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی مصر ادامه دارد.

آگهی

جستجوها برای یافتن جعبه های سیاه و اجساد مسافران هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی مصر ادامه دارد. مقامات مصر از تصمیم خود برای اعزام زیردریایی به منظور جستجو در اعماق دریا برای یافتن جعبه های سیاه این هواپیمای مسافربری خبر داده اند.

همزمان، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر با اعلام این خبر از رسانه ها خواسته است از گمانه زنی ها در مورد علت سقوط این هواپیما بپرهیزند. رئیس جمهوری مصر در این باره گفت: «جستجوها ادامه دارد و هیچ رازی هم در این میان وجود ندارد. وزرات نفت یک زیردریایی دارد که قادر است تا عمق ۳۰۰۰ متری زیر دریا پایین برود و ما با جدیت جستجو برای یافتن جعبه های سیاه را پیش می بریم.»

ایرباس ۳۲۰ که از پاریس عازم قاهره بود صبح پنجشنبه با ۶۶ مسافر و خدمه و به گفتۀ مسئولان هواپیمایی مصر ۴۰ دقیقه پیش از رسیدن به فرودگاه قاهره از صفحه رادار محو شد. مقامات مصر اعلام کرده اند این هواپیما در دریای مدیترانه سقوط کرده و قطعاتی از بقایای این ایرباس به همراه اجزای بدن انسان در فاصلۀ ۲۹۰ کیلومتری شمال اسکندریه در این دریا نیز کشف شده است.

هنوز علت سقوط این هواپیما مشخص نیست اما دفتر تحقیقات و امنیت هواپیمایی ایرباس می گوید دقایقی پیش از سقوط این هواپیما کابین خلبان پر از دود شده بوده است. به گفتۀ این نهاد، در پیام خودکاری که از این هواپیما ارسال شده به این موضوع اشاره شده اما برای تایید آن به بررسی اطلاعات ضبط شده در جعبۀ سیاه نیاز است.

سرنشینان این هواپیما را مسافرانی از کشورهای مصر، فرانسه، بریتانیا، پرتغال، کانادا، الجزایر و آلمان تشکیل می دادند. علاوه بر نیروی دریایی مصر، فرانسه، یونان و آمریکا نیز در عملیات جستجو برای یافتن جعبه های سیاه و بقایای این هواپیما و اجساد مسافران شرکت دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیک‌نیک در شانزه‌لیزه؛ ۴ هزار برنده خوش‌شانس سبد‌های رایگان غذا دریافت کردند

کی‌یف به رغم تهدیدهای مسکو: نخستین گروه از مربیان نظامی فرانسه به زودی وارد اوکراین می‌شوند

حمله با چاقو در مترو لیونِ فرانسه چهار زخمی به جا گذاشت؛ حال دو تن از مجروحان وخیم است