سقوط هواپیمای مصری و «احتمال حمله تروریستی»

سقوط هواپیمای مصری و «احتمال حمله تروریستی»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هواپیمای مسافربری ایرباس ۳۲۰ متعلق به خطوط هوایی مصر با ۶۶ سرنشین در نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه در دریای مدیترانه سقوط کرد.

آگهی

هواپیمای مسافربری ایرباس ۳۲۰ متعلق به خطوط هوایی مصر با ۶۶ سرنشین در نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه در دریای مدیترانه سقوط کرد.

۳۰ نفر از مسافران این هواپیما مصری و ۱۵ نفر فرانسوی بودند. مسافرانی از ۱۰ کشور دیگر نیز در میان سرنشینان هواپیما حضور داشتند.

وزیر ترابری هوایی مصر، شریف فتحی با تأکید بر این که هنوز نمی توان درباره علت حادثه اظهار نظر قطعی کرد، می گوید: «اگر موقعیت را به دقت بررسی کنید، می بینید که احتمال یک اقدام غیرعادی یا حمله تروریستی بیشتر از احتمال نقص فنی است.» به گفته او، هیچیک از مسافران پیشینه مخدوش و نگران کننده ای نداشته اند، با این حال تحقیقات بیشتر در این زمینه در جریان است.

در همین حال، بنا به تازه ترین گزارشها پانوس کامنوس، وزیر دفاع یونان پیدا شدن بقایای هواپیمای مصری را تکذیب کرده است. پیشتر تلویزیون دولتی یونان اعلام کرده بود که نیروهای این کشور که به محل حادثه اعزام شده بودند بقایای هواپیمای مصری را در جنوب جزیره کارپاتوس پیدا کرده، و نیروهای آمریکایی و فرانسوی نیز برای کمک به عملیات جستجو به آنها پیوسته اند.

هواپیمای مسافربری مصری ساعت ۱۱:۰۹ دقیقه چهارشنبه شب به وقت محلی از فرودگاه شارل دو گل پاریس عازم قاهره بود. این هواپیما در ساعت ۲:۴۵ دقیقه بامداد پنج شنبه در ۲۰۰ کیلومتری جنوب جزیره کارپاتوس یونان سقوط کرد.

به گفته مقامات یونانی، مرکز کنترل هوایی این کشور دو دقیقه بعد از آن که هواپیما وارد حریم هوایی مصر شد ارتباط خود را با آن از دست داد. در آخرین ارتباط خلبان با مرکز کنترل هوایی یونان هیچ گونه مشکلی گزارش نشده بود، اما به گفته وزیر دفاع یونان هواپیما لحظاتی پیش از سقوطش دو چرخش ناگهانی داشته است.

هواپیمای مصری نیم ساعت قبل از رسیدن به فرودگاه قاهره ناپدید شده بود. محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز در قاهره می گوید: «یک فاجعه هوایی دیگر به فهرست حوادث اخیر مصر افزوده شد، و این قطعاً فشارهای اقتصادی و نگرانیهای امنیتی بیشتری برای مقامات این کشور می آورد. روزهای آینده عواقب این حوادث را آشکارتر خواهد کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لوازم شخصی مسافران هواپیمای مفقود شده مصری در دریا پیدا شد

آیا با داروهای کاهش وزن، افکار خودکشی به سر می‌زند؛ آژانس دارویی اروپا نتیجه تحقیقات را منتشر کرد

چرا فضا به محیط ایده‌آل برای تحقیق در مورد بیماری سرطان تبدیل شده است؟