اجسام شناور یافت شده احتمالا متعلق به هواپیمای ایرباس ای-۳۲۰ مصری است

اجسام شناور یافت شده احتمالا متعلق به هواپیمای ایرباس ای-۳۲۰ مصری است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هواپیمای ایرباس متعلق به خطوط هوایی مصر در مسیر پرواز پاریس- قاهره با ۵۶ مسافر و ۱۰ خدمه دقایقی پس از خروج از مرز هوایی یونان در آغازین ساعات بامداد پنجشنبه از صفحه رادار برج مراقبت ناپدید…

آگهی

هواپیمای ایرباس متعلق به خطوط هوایی مصر در مسیر پرواز پاریس- قاهره با ۵۶ مسافر و ۱۰ خدمه دقایقی پس از خروج از مرز هوایی یونان در آغازین ساعات بامداد پنجشنبه از صفحه رادار برج مراقبت ناپدید شد.

این هواپیما حوالی ساعت ۲۳ چهارشنبه به وقت پاریس از فرودگاه شارل دوگل پرواز کرد و قرار بود حوالی ساعت ۳ بامداد پنجشنبه در فرودگاه قاهره به زمین بنشیند.

مقامهای یونانی عصر پنجشنبه از یافتن اجسام شناور و جلیقه های نجات در نزدیکی جزیره کارپاتوس خبر دادند. پس از ناپدید شدن هواپیمای ایرباس مصری، این نخستین بار است که اجسام شناوری که احتمالا متعلق به هواپیمای مزبور است در اطراف محل حادثه یافت می شود.

شرکت هواپیمایی مصر اعلام کرده است سی تن از مسافران مصری، پانزده نفر فرانسوی و دو نفر عراقی بودند. سایر مسافران از کشورهای الجزایر، بلژیک، بریتانیا، کانادا، چاد، کویت، عربستان سعودی و پرتغال بودند.

بنا به گزارش وزارت دفاع یونان در ساعت ۲ و ۳۷ دقیقه بامداد هواپیما به صورت ناگهانی ۹۰ درجه به چپ و سپس ۳۶۰ درجه به راست تغییر مسیر می دهد و سپس آغاز به سقوط کردن می کند. در ساعت ۲ و ۳۹ دقیقه بامداد هواپیما از رادار کاملا محو می شود.

مقامهای آمریکایی روز پنجشنبه اعلام کردند یک هواپیمای گشتی را به منطقه ای که هواپیمای مصری ناپدید شده اعزام کرده اند. این هواپیمای گشتی از پایگاه آمریکایی در جزیره سیسیل اعزام شده و حدود ساعت ۱۴ به وقت اروپای مرکزی به این منطقه رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صنعت گردشگری مصر در معرض خطر جدی قرار گرفته است

پیشینه سوانح هوایی در مصر

عبدالفتاح سیسی برای سومین‌بار سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد